Książę George trzyma zęba rekina
Źródło: instagram/kensingtonroyal

Książe George otrzymał ząb rekina od Davida Attenborougha. Rząd Malty oniemiał, chce odzyskać skamielinę

29 Września 2020

Książe George, syn księcia Williama i księżnej Kate otrzymał prehistoryczny ząb rekina od przyrodnika Sir Davida Attenborougha. Podarunkiem rodzinka królewska pochwaliła się w mediach społecznościowych, na co od razu zareagował rząd Malty domagając się zwrotu dziedzictwa kulturowego. Książe George powinien zwrócić zęba?

Książe George znalazł się na cenzurowanym większości mieszkańców Malty. Wszystko przez prezent, który otrzymał od przyrodnika Davida Attenborough. Chodzi o prehistoryczny ząb rekina, który znalazł się w jego kolekcji. Skamielina należała do Sir Davia. Znalazł ją podczas rodzinnych wakacji na Malcie pod koniec lat 60. XX wieku. Uważa się, że ma 23 miliony lat, co czyni ją jednym z bardziej pożądanych skarbów. Czy powinien on znaleźć się w muzeum?

Zobaczyła kota z kolorowymi łapkami. Nie czekała, natychmiast zawiadomiła policjęZobaczyła kota z kolorowymi łapkami. Nie czekała, natychmiast zawiadomiła policjęCzytaj dalej

Książe George powinien oddać zęba?

Pałac Kensington pochwalił się otrzymanym prezentem w sieci, na co od razu zareagował maltański minister kultury Jose Herrera. Wyznał, że ząb powinien znajdować się w lokalnym muzeum, obiecał "wprawić w ruch machinę", aby go odzyskać.

- Istnieją przedmioty, które są ważne dla maltańskiego dziedzictwa przyrodniczego, a które trafiły za granicę i zasługują na odzyskanie - powiedział Herrera dla "Times of Malta". - Słusznie przywiązujemy dużą wagę do zabytków i artefaktów artystycznych. Jednak nie zawsze tak jest w przypadku naszej historii naturalnej. Jestem zdecydowany pokierować zmianą tego podejścia.

Minister nie wyznał jak zamierza odzyskać zęba rekina. Czy posunie się do jakiś specjalnych metod, a może wystarczy poprosić o niego prababcię księcia Georga, królową Elżbietę II? Monarchini była głową Malty do 1974 roku. Kraj był kolonią brytyjską do 1964 roku. Królowa i książę Filip spędzili na Malcie pierwsze lata małżeństwa. Czy dobre wspomnienia wystarczą, aby odzyskać zęba rekina?

Kim jest Sir David Attenborough?

Sir David Attenborough jest przyrodnikiem znanym z programów telewizyjnych i radiowych. W ostatnich dniach 94-latek założył konto na Instagramie, jednocześnie pobijając rekord Jennifer Aniston w najszybszym uzyskaniu miliona obserwujących na Instagramie. Przyrodnik miał ich milion w 4 godziny i 44 minuty. Aktorka znana z serialu "Przyjaciele" potrzebowała 5 godzin 16 minut.

- Ocalenie naszej planety jest teraz wyzwaniem komunikacyjnym. Wiemy, co robić, potrzebujemy tylko woli - napisał w swoim pierwszym poście w sieci David Attenborough.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jakie rasy psów nadają się do życia w bloku? Warto wiedzieć przed adopcją, znamy idealnych kandydatów
2. Koszmarne sceny w polskim mieście. Pies pogryzł 12-latka, lekarze walczą o życie chłopca
3. Niekończący się dramat nad polskim morzem. Setki zwierząt cierpi, eksperci biją na alarm

Książę George - wszystko, co musisz wiedzieć

Książe George (ur. 2013) jest najstarszym synem księcia Williama i księżnej Kate. Ma jeszcze dwójkę rodzeństwa, księżniczkę Charlotte (ur. 2015) i księcia Louisa (ur. 2018). Książe George jest trzecią osobą po swoim dziadku, księciu Karolu i ojcu w kolejne do brytyjskiego tronu. Obecnie od 1952 roku Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej rządzi królowa Elżbieta II.

Książę George jest ciepło odbierany przez społeczeństwo i internautów. W przeciwieństwie do swojego brata ciotecznego, Archiego (syna księcia Harry'ego i Meghan Markle) nie jest tajemnicą, gdzie uczęszcza do szkół, czy jak wygląda. Brytyjczycy nie mogą się doczekać, aż na tronie zasiądzie książę William, a później jego syn. Książe Karol nie cieszy się tak dużą popularnością, jak wnuczek i prawnuczek.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wyświetl ten post na Instagramie.

The Duke and Duchess of Cambridge are delighted to share new photographs of their family with @DavidAttenborough. The photographs were taken earlier this week in the gardens of Kensington Palace, after The Duke and Sir David attended an outdoor screening of Sir David’s upcoming feature film ????️ ‘David Attenborough: A Life On Our Planet’. With a shared passion for protecting the natural world, they continue to support one another in their missions to tackle some of the biggest environmental challenges our planet faces. This includes working together on The @EarthshotPrize ???? the most prestigious global environment prize in history – further details of which will be shared in the coming weeks. When they met, Sir David gave Prince George a tooth from a giant shark ???? the scientific name of which is carcharocles megalodon (‘big tooth’). Sir David found the tooth on a family holiday to Malta in the late 1960s, embedded in the island’s soft yellow limestone which was laid down during the Miocene period some 23 million years ago. Carcharocles is believed to have grown to 15 metres in length, which is about twice the length of the Great White, the largest shark alive today.

Post udostępniony przez Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal)

O czym myśli kot? Japoński O czym myśli kot? Japoński "zaklinacz kotów" zdradza tajemnice mruczkówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?
  2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  3. Dobra nowina dla mieszkańców Radomia. Od teraz nie zapłacisz za kastrację zwierzęcia, ruszyła ważna akcja
  4. Wiewiórka pojawiała się przed domem rodziny przez 8 lat. Nie mogli opanować łez, gdy zrozumieli powód
  5. 17-letnia suczka miała zostać uśpiona. Jej ostatnie pożegnanie z chłopcem ściska za serce
  6. W TVN zdradzili wszystko. Wyszła cała prawda na temat zamknięcia kraju i granic. Straszne

Źródło: tvn24

Następny artykuł