krokodyl i mężczyzna
Źródło: facebook.com/Great Northern Brewing Co.

Krokodyl chciał ich zaatakować, a oni go zlekceważyli. Niemożliwe, co z nim robili

21 Września 2020

Krokodyl pływał tuż koło dwójki mężczyzn, zajmujących się spławianiem kłód drewna przez bagna w Australii. Nagle do drwali podpłynął ogromny krokodyl, ale ci postanowili nie przestawać pracować. Zamiast tego jeden z mężczyzn wziął do ręki kamerę i nagrywał, co robi z krokodylem. Postanowił potraktować go jak psiaka, mówić do niego między innymi, aby ten sobie poszedł.

Krokodyle to jedne z największych gadów. Zamieszkują rzeki, bagna, tereny podmokłe oraz wody śródlądowe. Choć polują i większość czasu spędzają w wodzie, potrzebują także siedlisk lądowych do wygrzewania się w dzień. Jako zwierzęta zmiennocieplne nie utrzymują stałej temperatury organizmu. To przerażające drapieżniki, które najpierw łapią ofiarę w ogromne szczęki, później wciągają pod wodę i topią. Są w stanie polować na zwierzęta dużo większe od siebie. Mimo tej świadomości dwójka mężczyzn widocznych na nagraniu wydaje się nie przejmować bliskim spotkaniem z jednym z nich.

Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali sięUstawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali sięCzytaj dalej

Krokodyl pływał tuż obok ich nóg

Wbrew obiegowej opinii krokodyle nie są aż tak krwiożerczymi bestiami, jak przedstawiają je hollywoodzkie produkcje. Choć to oportunistyczne drapieżniki, pożywiające się za każdym razem, kiedy mają okazję i niegromadzące zapasów, nie zawsze atakują ludzi. Zazwyczaj do ataków na ludzi dochodzi, gdy ci wkroczą na ich terytorium, zagrażają młodym lub gdy gady są bardzo głodne. Czasem gryzą człowieka przez pomyłkę, myląc go z innym celem. Mimo że człowiek nie stanowi dla nich zwierzyny łownej, dochodzi do wielu przypadków agresji ze strony gadów, które czują się zagrożone. Mężczyźni wiedzieli to, bowiem zajmowali się pracą na bardzo niebezpiecznych terenach podmokłych północnego terytorium Australii.

DZISIAJ GRZEJE:1. Skandaliczny filmik z zakładu mięsnego ujrzał światło dzienne. Świnie były traktowane w straszny sposób
2. Nagle wybiegły na nich dwa duże psy. Zaciągnęły ich w krzaki, szybko zrozumieli, że zostało im niewiele czasu
3. Kupiła 10-letnią, schorowaną rybkę w zoologicznym. Niemożliwe, co się stało, kiedy zmieniła jej akwarium

Mężczyźni nie przejmowali się obecnością krokodyla

Drwale, świadomi tego, że groźny drapieżnik praktycznie przepływa im pod nogami nie przerywali pracy. Choć mogli przywyknąć do widoku ogromnych gadów, ich odwaga robi wrażenie. Jeden z nich żartuje "mamy dziś w robocie nowego kolegę". Ich postawa może imponować, jednak władze i biolodzy zalecają dużą ostrożność w kontaktach z takimi drapieżnikami. Podobnie jak w wypadku innych gatunków stanowiących dla człowieka zagrożenie powinno się bardzo uważać, by przypadkiem nie sprowokować zwierzęcia do ataku. Choć niektóre z nich wydają się spokojne, nigdy nie wiadomo, czy za moment nie zmienią nastroju i nie zaatakują.

ZOBACZ FILM:

Zobacz film na Instagramie

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Zamość. Kobietę zaniepokoiły odgłosy wydobywające się z siatki. Podjęła interwencję, uratowała bezbronne życia
  4. Golden retriever urodził się z czarną plamką na pyszczku. Jest wyjątkowy, drugiego takiego nie zobaczycie
  5. Skandaliczne zachowanie nieletnich. Najpierw rzucali w ptaki przedmiotami, później było jeszcze gorzej
  6. Zatrważające wieści z Auschwitz. Turyści nie mogli uwierzyć własnym oczom. Przechodzi ludzkie pojęcie

Źródło: instagram.com

Następny artykuł