krokodyl
Źródło: twitter.com/ The Times Of India

Porażające wieści ze świata. Uprowadzili krokodyla i zażądali okupu, powody zaskakują

20 Września 2020

Krokodyl uciekł z rezerwatu przyrody. Mimo że jego zniknięcie zauważono praktycznie od razu zwierzę padło ofiarą porwania. Porywacze żądali wysokiego okupu, grożąc, że jeśli nie zostanie on dostarczony zwierzę zginie. Na szczęście gada, długiego na ponad dwa metry udało się namierzyć zanim stała mu się jakakolwiek krzywda.

Krokodyl uciekł z obszaru ochrony 8 wrześnie. Udało mu się pokonać kilka kilometrów, jednak w końcu zmęczone zwierzę postanowiło odpocząć w rowie melioracyjnym nieopodal jednej z indyjskich wiosek. Szybko został dostrzeżony przez mieszkańców. Tak wielkiego gada trudno w końcu przeoczyć. To jedna z najniebezpieczniejszych dla człowieka stworzeń na ziemi. Budzące grozę drapieżniki są często spotykane w Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Mieszkańcy nie bez powodu trzymają się z dala od ich siedlisk.

Żyją jak pies z kotem? Wiemy czemu popularni pupile się nie dogadująŻyją jak pies z kotem? Wiemy czemu popularni pupile się nie dogadująCzytaj dalej

Krokodyl zatrzymał się niedaleko wioski

Mieszkańcy, gdy opanowali strach i zauważyli, że zwierzę jest zmęczone postanowili je złapać. Choć początkowo planowali od razu powiadomić obsługę rezerwatu, szybko zmienili plany. Zdali sobie sprawę z fakty, że na takim zwierzęciu można wiele zarobić. Na szczęście nie chcieli go zabijać, być może był to humanitarny odruch, lub odwiódł ich od tego strach przed bardzo surowymi konsekwencjami, które grożą w Indiach osobie, która wyrządzi krzywdę zwierzęciu chronionego gatunku. Za samo przywłaszczenie sobie zwierzęcia mogło im grozić do 7 lat więzienia. Postanowili więc zażądać od władz parku okupu. Ustalili, że ceną za wolność krokodyla będzie 50 tysięcy rupi, czyli około 2 tysięcy złotych. Choć cena może wydawać się niska, w Indiach stanowi ona dość znaczną kwotę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zostały 4 dni, aby uratować ciężarną klacz i niedawno narodzone źrebię. Liczy się każda złotówka
2. Zmaltretowany kociak pełzał po ulicy. Zabrali go ze sobą, niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda
3. Mężczyzna znalazł małego kotka oblepionego olejem samochodowym. Zdjęcia jego przemiany wprawiają w osłupienie

Władze parku postanowiły odzyskać krokodyla

Władze nie miały zamiaru ulegać żądaniom porywaczy. Szybko wyśledzili miejsce, w którym przetrzymywane był zwierzę. Zamiast odbić je siłą, przy czym krokodyl mógł ucierpieć, postanowiono negocjować z przestępcami. Policja otoczyła cały obszar i przedstawiła swoje warunki. Po godzinie namysłu mieszkańcy wioski doszli do wniosku, że bardziej opłaca im się wypuścić krokodyla, niż ryzykować życiem lub więzieniem w wypadku odmowy jego wydania. Na szczęście gadowi nic się nie stało. Wrócił na teren rezerwatu. Policja odstąpiła od aresztowania sprawców, tłumacząc to faktem, że zwierzę wydane zostało przez nich dobrowolnie. W wiosce panowało skrajne ubóstwo. Być może będą odpowiadać później z wolnej stopy, jeśli prokuratura uzna za stosowne postawienie im zarzutów.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warto sprawdzić portfel. Ta pięciozłotówka jest warta fortunę
  2. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  3. Chihuahua próbowała zaatakować pitbulla. Wideo z jej poczynań jest hitem w sieci
  4. Kobieta głodziła swoje psy, usłyszała wyrok. Absurdalna decyzja Sądu
  5. Podkarpacie. Chciał pokazać córeczkom weselną bramę. W drodze na miejsce zaatakowały go rozwścieczone osy
  6. Turyści uciekali przerażeni. Nagranie z lotniska, którego nie da się wyrzucić z pamięci

Źródło: nczas.pl

Następny artykuł