Policja i koziołek
Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

Młody koziołek biegał po prywatnej posesji. Kiedy policja przybyła na miejsce, musiała ratować zwierzę

30 Czerwca 2020

Koziołek został uratowany przez funkcjonariuszy dolnośląskiej policji. Zwierzę zaplątało się w ogrodzenie jednego z okolicznych domów, a potem wpadł do stawu. Z powodu obniesionych wcześniej obrażeń zaczął się topić, przybyli funkcjonariusze uratowali go przed niebezpieczeństwem.

Koziołek wpadł w siatkę, a potem niefortunnie wskoczył do pobliskiego stawu. Policja w Jaworze otrzymała zgłoszenie od mieszkańca Jastrowca, że na jego posesji znajduje się młody koziołek, który zaplątał się w siatkę ogrodzeniową. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zastali ranne zwierzę topiące się w pobliskim stawie.Udało im się szczęśliwie wyciągnąć koziołka z wody i uratować go z opresji. Niezbędne okazało się wyplątanie z jego nogi resztek drucianego ogrodzenia. Po tym koziołek był już w znacznie lepszym stanie. Nieszczęśliwy bieg wydarzeń niemalże doprowadził do śmierci zwierzęcia, ale ostatecznie los był dla niego łaskawy.

Koziołek został uratowany i oddany pod opiekę fundacji

Mężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powódMężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powódCzytaj dalej

Ocalone zwierzę otrzymało potem pomoc od fundacji zajmującej się m.in. leczeniem rannych zwierząt leśnych. Dzięki interwencji dolnośląskiej policji koziołek nie utopił się, ani nie odniósł poważniejszych urazów. Jego historia skończyła się szczęśliwie dzięki temu, że mieszkaniec domu, w którego ogrodzenie się zaplątał, zadzwonił po policję. W innym przypadku sytuacja koziołka mogłaby okazać się znacznie gorsza. Zwierzę jest bardzo młode, przez co było jeszcze bardziej narażone na przypadkowe nieszczęścia. W sezonie letnim wiele zwierząt ulega wypadkom, zwłaszcza, gdy zbliżają się do obszarów zurbanizowanych. Na szczęście ten młody koziołek trafił na odpowiednich ludzi, dzięki którym będzie mógł wrócić do skakania po lesie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ratowali 600 zwierząt. W przyczepie campingowej było też dziecko, szczegóły akcji ratunkowej porażają 2. Potrzebują naszej pomocy. Jeśli znajdziesz jakiegoś na ziemi, koniecznie go podnieś

Koziołek otrzymał fachową pomoc najpierw od policjantów, a potem od pracowników fundacji. Dzięki temu będzie mógł jeszcze spokojnie dorosnąć i wrócić do lasu. Całe przedsięwzięcie wymagało dużej odwagi i szybkiej reakcji zarówno funkcjonariuszy policji, jak i wolontariuszy niosących pomoc zwierzęciu po interwencji. Ich działania pomogły uratować koziołka.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

policjant wyciąga koziołka z wodypolicjant wyciąga koziołka z wody
dolnoslaska.policja.gov.pl

policjant zdejmuje siatkę z nóg koziołkapolicjant zdejmuje siatkę z nóg koziołka
dolnoslaska.policja.gov.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki i corgi właśnie zostali rodzicami. Ich szczeniaki są niezwykłe
  2. Poruszający apel o pomoc schroniska w Radysach. Potrzeba rąk do pracy i podstawowych produktów dla zwierząt
  3. Brzuch owczarka był ogromny. Właściciele czekali na szczeniaki, prawda zwaliła ich z nóg
  4. Urzędniczka trzymała kundelka w pełnym żarze. Zagłodzone zwierzę walczy o życie
  5. Obrazek jest niesamowicie trudnym testem na spostrzegawczość. Tylko 1% ludzi jest w stanie go zdać
  6. Strażak uratował szczeniaka z pożaru. Zachowanie właścicieli w lecznicy wprawia w osłupienie

Źródło: dolnoslaska.plocja.gov.pl

Następny artykuł