Kocięta zmarły z wyziębienia i głodu
Źródło: Facebook/OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie

Ktoś wyrzucił do śmietnika karton po trawie. W środku nowonarodzone kocięta

21 Maja 2020

Koty zostały znalezione w ciasnym pojemniku po trawie. Zostały odebrane matce i skazane na śmierć w męczarniach. Czy uda się znaleźć ich oprawców?

Na opisanie tego, co stało się w Braniewie nie ma słów. Ktoś zabrał miot kociąt ich matce, spakował do małego, ciasnego pudełka i... wyrzucił na śmietnik. Żadne maleństwo nie przeżyło.

Czy morderca kotów odpowie za swój czyn?

W poście opublikowanym na stronie facebookowej OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie możemy przeczytać o makabrycznym znalezisku jakiego dokonała jedna z mieszkanek miasteczka. Kobieta natknęła się na miot kociąt zamknięty w kartonie po trawie. Wszystkie maluchy były martwe. Nie miały najmniejszych szans - zmarły z głodu, zimna i wycieczenia. Wolontariusze organizacji poszukują winnego i będą wdzięczni za wszelkie informacje.

Sytuacja ta nie miałaby miejsca, gdyby właściciele kotki wykazali się fundamentalną odpowiedzialnością za stworzenie, którym się opiekują - wysterylizowaliby kotkę. Problem bezdomności wśród zwierząt ma zatrważającą skalę i tego typu postawy właścicieli czworonogów tylko go pogłębiają. Zrezygnowanie z kastracji bądź sterylizacji czworonoga wychodzącego swobodnie z domu oznacza przyczynianie się do cierpienia niewinnych istot. Wolontariusze OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie ale też innych organizacji pro zwierzęcych apelują - bierzmy odpowiedzialność na rozrodczość zwierząt, którymi się opiekujemy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Blisko 100 zwierząt może nie przeżyć w maju. Fundacja prosi o wsparcie 2. Kot zachowuje się, jakby wychował się z królikami. Skacze jak one

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przejeżdżał obok torów kolejowych, nagle zauważył, że coś się rusza. Ciężko uwierzyć, co ludzie zrobili szczeniętom
  2. Przed schroniskiem, żyły w strasznych warunkach. Nagrano momenty, gdy psy pierwszy raz widzą ocean
  3. Pomalowana na niebiesko suczka trafiła do weterynarza. Jakie były tłumaczenia właściciela?
  4. Znalazła małego kotka w alejce. Kiedy zabrała go do weterynarza, zdębiała
  5. Wyjechał na studia. Rodzice zostali z jego kotem i go oddali, reakcja właściciela wyciska łzy z oczu
  6. Sarna zakleszczyła się w płocie. Materiał z akcji ratunkowej poraża

Źródło: OTOZ Braniewo

Następny artykuł