Koty i miska
Źródło: unsplash/Bonnie Kittle

Właściciele kotów popełniają wielki błąd karmiąc tym mruczki. Bardzo złe rozwiązanie

8 Czerwca 2020

Koty nie powinny jeść wszystkiego, co wpadnie im do miski, wiele produktów może im zaszkodzić. Mruczki nie tolerują m.in. kofeiny, cebuli, czosnku czy awokado. Nie powinny także dojadać po nas jedzenia z talerza. Co zatem mogą jeść, a czego nie mogą jeść mruczki? Wielu właścicieli popełnia wielki błąd, serwując im jeden produkt! Jaki?

Czego nie powinny spożywać koty? Lista zakazanych produktów nie jest długa, jednak wielu właścicieli zapomina, że znajduje się na niej także mleko! Przyjęło się myśleć, że mruczki piją biały napój od krowy, jednak nie każdy wie, że mleko bardzo im szkodzi. Koty nie powinny pić mleka, a w misce na napój powinna znajdywać się wyłącznie woda. Dlaczego?

Mleko dla kotów jest szkodliwe

Małe koty żywią się mlekiem matki, stąd przyjęło się myśleć, że mogą je dostawać w późniejszym życiu. Jest to jednak spory błąd, ponieważ mruczki (większość) nie tolerują laktozy. Koty spożywają mleko matki do ok. 8-12 tygodnia życia, jednak później powinny zacząć pić wodę. Często po spożyciu mleka, zwierzęta dostają wysypki czy biegunki. Mogą pojawić się również wymioty. Mało tego mleko jest produktem wysokokalorycznym i przyczynia się do otyłości.

Nie wszystkie koty nie tolerują laktozy, jednak to nie oznacza, że należy cały czas podawać im je do miski. W niej przede wszystkim powinna być czysta i świeża woda. Latem należy częściej ją wymieniać, tak aby była zawsze chłodna. Woda pozwala uchronić zwierzaka przed różnymi schorzeniami układu moczowego, głównie pęcherza i nerek. Należy pilnować pupila, aby pił wodę, aby ten się nie odwodnił.

DZISIAJ GRZEJE:1. Dziewczynka smacznie spała. Niewiarygodne zachowanie psów rasy golden retriever
2. Dziecko patrzy na psa i zanosi się śmiechem. Po chwili wszystko idzie nie tak, nagranie zwala z nóg

Koty mogą pić specjalistyczne mleko dla mruczków, które pozbawione jest laktozy. Zawiera jednak kalorie, dlatego powinno być podawane z umiarem. Znając kocią naturę, lepiej mruczkom nie podawać tego napoju, ponieważ mogą się szybko do niego przyzwyczaić. Mało tego, koty są wielkimi łasuchami i potrafią pięknie prosić o jedzenie, a ich miauczenie jest wtedy bardzo głośne.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

KOTKot pije mleko (zdjęcie podglądowe)
pixabay/ChristopherPluta

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka zostawiła dziecko z psem, nagle usłyszała głośny płacz. Kamery nagrały, co zrobiło zwierzę
  2. Policjanci uratowali 9 szczeniąt. Małe zwierzęta były zaniedbane
  3. Pies znalazł w ziemi ogromną kulkę. Właściciel zamarł, kiedy usłyszał jej syczenie
  4. Na zdjęciu ukrył się mały jamnik. Czy potrafisz znaleźć go w minutę?
  5. Mały, przyjacielski kotek szuka domu. Czy maluch znajdzie kochającą rodzinę?
  6. Link 6Suczka błagała przechodniów o pomoc. W zaspie śniegu skrywała porażającą tajemnicę

Źródła:koty.pl, zooart.com.pl

Następny artykuł