Kotek cętkowany
Źródło: facebook/Wildlife Friends Foundation Thailand

Niezapomniany widok nad basenem. Nagrano figle dzikich kotków

16 Września 2020

Kotki cętkowane to wyjątkowo rzadkie zwierzę, któremu grozi wyginięcie. W grudniu 2019 roku w Tajlandii uratowano 3 osobniki tego gatunku, które następnie zostały przewiezione w bezpieczne miejsce, gdzie każdego dnia oddają się psotom i figlom. Pewnego dnia w samym środku lata członkowie organizacji prozwierzęcej przyłapali dzikie kociaki na zabawie w basenie. Taki widok nie zdarza się codziennie, dlatego koniecznie rzuć na niego okiem!

Kotki cętkowane, znane także pod nazwą taraj to zwierzęta przynależące do gatunku drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych, które podlega ścisłej ochronie. Ich główne miejsce występowania to Pakistan, Indie Sri Lanka oraz Indonezja, gdzie zamieszkują brzegi rzek, niedostępne lasy tropikalne oraz trzęsawiska. Są około dwukrotnie większe od kotów domowych. Cechą charakterystyczną ich wyglądu jest szara lub szarooliwkowa sierść w ciemne cętki, natomiast ich kończyny i ogon są poprzecznie pręgowane. W języku angielskim nazywane są "fishing cat", co można przetłumaczyć jako "kot łowiący", ponieważ głównym elementem ich diety są ryby. Są wyśmienitymi wędkarzami i pływakami, czego dowodem jest pewne nagranie pochodzące znad basenu w Tajlandii. Aż nie można od nich oderwać wzroku!

Golden retriever przyłapany na gorącym uczynku. Jego przeprosiny topią sercaGolden retriever przyłapany na gorącym uczynku. Jego przeprosiny topią sercaCzytaj dalej

Kotki zabawiały się w basenie

Nagranie, które pojawiło się na Facebooku zostało opublikowane przez fundację Wildlife Friends Foundation Thailand, która w grudniu 2019 roku przyczyniła się do uratowania trzech kotków przynależących do zagrożonego gatunku. Zwierzęta zostały znalezione przez farmera w wiosce o nazwie Petchaburi. Od akcji ratunkowej minęło już około 9 miesięcy, a młode kociaki cętkowane bardzo dojrzały, a przede wszystkim urosły. Jednakże, chęć na pływanie pozostała u nich niezmienna.

DZISIAJ GRZEJE:1. Dlaczego psy i koty się nie lubią? Powody wcale nie są oczywiste
2. Wiewiórka znieruchomiała, kiedy zobaczyła ogrom orzeszków. Zabawne nagranie podbija internet

24 lipca pracownicy Wildlife Friends Foundation Thailand podzielili się na mediach społecznościowych uroczym nagraniem, które potrafi stopić nawet najbardziej skamieniałe serce. Widzimy na nim, jak trzy dzikie zwierzaki zażywają kąpieli w basenie w promieniach słońca. Cętkowane kociaki robią zakręty i co kilka chwil wyskakują na brzeg, żeby zrobić sobie krótką przerwę. Wydają się czerpać olbrzymią przyjemność ze wspólnej zabawy w krystalicznie czystej wodzie, w której czują się niezwykle pewnie. Są po prostu w swoim żywiole!

Pracownicy organizacji zapewnili, że w najbliższym czasie cała trójka kociaków trafi na znacznie przestronniejszy wybieg, gdzie będą miały o wiele więcej miejsca.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia
  2. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
  3. Psy były więzione latami w laboratorium. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy wypuszczono je na spacer
  4. Dlaczego kot mnie liże? Powody mogą Cię zaskoczyć
  5. Właścicielka suczki bije się w pierś. Tragiczna pomyłka kosztowała pupila życie, porażające
  6. Potężny pożar w centrum Polski, dramatyczna akcja służb. Niestety, w pogorzelisku dokonano przerażającego odkrycia

źródło: facebook.com

Następny artykuł