Swiatzwierzat.pl
kot atakauje listonoszke

Youtube.com/Debra Anderson

Kotka codziennie czeka na listonoszkę, żeby ją nastraszyć. Kobieta nagrała "strasznego zwierzaka", wideo jest hitem

23 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Kotka zachowuje się jak pies, czekający na pojawienie się przed domem listonosza, by zacząć na niego szczekać. Jako że możliwości wokalne kotów mają swoje gatunkowe ograniczenia, a kobieta oddzielona jest szybą, mruczek znalazł sprytny sposó

Kotka codziennie czeka na ciche skrzypnięcie otwieranej skrzynki na listy. Gdy tylko usłyszy ten dźwięk, zrywa się na równe nogi i biegnie "przywitać" listonoszkę kanadyjskiej poczty doręczającej przesyłki. Zwierzak stara się wyglądać przy tym bardzo groźnie. Rozkłada szeroko łapki, obnaża ostre jak igły zęby i prycha na kobietę. Ta jednak traktuje zachowanie mruczka z przymrużeniem oka.

Kotka codziennie czeka na listonoszkę

Motyw psa szczekającego na listonosza pojawia się w setkach kreskówek, filmów czy żartów. Kotka zachowuje się w bardzo podobny sposób. Prawdopodobnie przyczyny takiego zachowania także są mocno zbliżone do powodów niechęci do pracowników poczty u innych zwierząt domowych.

Kluczową rolę odgrywa tutaj instynkt terytorialny. Choć ludzie, szczególnie w okresie świątecznym, nie mogą doczekać się pojawienia kuriera lub listonosza, zwierzęta traktują jego obecność na posesji nieco inaczej.

Dla nich obcy człowiek wchodzący bez pytania ich o zgodę na teren, który uważają za swój, jest najzwyklejszym intruzem. Ich zadaniem jest wymierzenie nieproszonemu gościowi nauczki i przegonienie go ze swojego terenu. Z tego powodu kotka prawdopodobnie stara się bronić swojego domu przed obcą osobą o nieprzeniknionych dla mruczka zamiarach.

Listonoszka kwituje widoczną niechęć zwierzaka śmiechem. Rzeczywiście, ciężko inaczej zareagować na kota wściekle atakującego szybę, próbującego przy tym wyglądać tak groźnie jak tylko potrafi.

Co robić jeśli kot nie toleruje gości?

Większość kotów to przyjazne i towarzyskie stworzenia, które łaszą się do każdej napotkanej osoby. Pojawienie się w domu gości, zazwyczaj zainteresowanych pupilem i chętnych do wspólnych zabaw i pieszczot stanowi dla nich powód do radości.

Niektóre zwierzaki jednak nie są aż tak pozytywnie nastawione do odwiedzających dom ludzi. Niezależnie od tego, czy wykonują oni swoje obowiązki tak jak widoczna na nagraniu listonoszka, czy zostali przez nas zaproszeni na kolację, pupil może chować się przed nimi lub nawet reagować na ich widok agresją.

By uniknąć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, najlepiej nie narażać kota na taki stres. Warto ostrzec gości, by przypadkiem nie dotykali zwierzęcia lub nie zbliżali się do niego w nieoczekiwanych momentach. Dodatkowo, jeśli kot sam z siebie zaczepia lub atakuje ludzi, najlepiej będzie odizolować go od potencjalnych ofiar napadów jego złości i zamknąć w innym pokoju.

W przypadku, gdy zwierzak toleruje niektóre osoby, jednak nie znosi obcych, warto zwrócić się o pomoc do behawiorysty. Można również samemu wdrożyć odpowiednie metody tresury, starając się systematycznie przyzwyczajać pupila do nowych sytuacji.

Choć kotka zza szyby wydaje się zabawna, listonoszce prawdopodobnie nie byłoby do śmiechu, gdyby znalazła się z nią w jednym pomieszczeniu. Oby pewnego dnia nie przyszło właścicielom do głowy, aby wypuścić pupila w godzinie roznoszenia poczty! 

Zobacz wideo:

Źródło: youtube

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >