kotka i młode
Źródło: fb/Association Les petits protégés de Jo & co

Ktoś porzucił kotkę z jej dziećmi w pudełku. Zostawił liścik, ale ratownik nie wytrzymał

22 Września 2020

Kotka z nowo narodzonymi kociętami została porzucona na środku drogi. Ktoś zachował się w okropny sposób. Przy młodej mamie nie pozostawił nawet jedzenia czy wody. Kiedy ratownicy znaleźli zwierzęta, okazało się, że jedyne co miały przy sobie to liścik. Jego treść mocno oburzyła wolontariuszy. Jak tak można?

Kotka nie miała szansy nacieszyć się bezpiecznym i spokojnym macierzyństwem. W momencie, kiedy urodziła młode, została wystawiona za drzwi w pudełku. Ktoś pozbył się "ciężaru", jakim jest opieka nad zwierzętami. Zamiast znaleźć zwierzakom dom, albo skontaktować się ze schroniskiem, ktoś wolał zostawić mruczki na śmierć. Przecież nie wiadomo było, czy ktokolwiek się nimi zaopiekuje. Same kociaki miały marne szanse na przeżycie. Kocia mama potrzebowała pożywienia, aby mieć mleko na wykarmienie młodych. Nie mogła też udać się na polowanie, ponieważ inny drapieżnik mógł zaatakować jej dzieci. Była w kropce, musiała czekać na cud.

Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali sięUstawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali sięCzytaj dalej

Porzucenie zwierząt

Kiedy francuska organizacja "Les petits protected de Jo & co" otrzymała zgłoszenie, nie mogła uwierzyć w to, co słyszy. Wysłała na miejsce ratownika. Wszyscy mieli nadzieję, że zwierzęta wciąż się tam znajdują i nie spotkało ich jakieś zagrożenie. Kiedy osoba przybyła na miejsce, potwierdziła zgłoszenie. Kotka wraz z 5 młodymi została porzucona w kartonie. Nie miała jedzenia, wody czy koca, tylko liścik. Ktoś napisał: "Oddaję ci zdrowe małe kotki. Dziękuję".

Ratownicy nie mogli uwierzyć, że ktoś postąpił w tak bestialski sposób i porzucił zwierzęta na pewną śmierć. Nie wytrzymali. Napisali w mediach społecznościowych, co o tym myślą. Nie przebierali w słowach.

DZISIAJ GRZEJE:1. Julia Wieniawa założyła własną markę kosmetyczną. Testowała produkty na zwierzętach?
2. Nagranie od razu wywołuje łzy. Pies położył się na grobie swojej pani i zrobił jedną rzecz, nie mogli dać wiary
3. Pies załamał się, gdy właściciele sprzedali jego najlepszego przyjaciela. Uciekł z domu, aby go odnaleźć

Ratownicy nie wytrzymali, ostre słowa

- Czy zaglądasz na strony stowarzyszeń i schronisk? Czy zdajesz sobie sprawę, ile mieszka tam porzuconych kotów? W ciągu ostatnich dwóch miesięcy przyjęliśmy już 70 zwierząt! A ty, draniu, tak – draniu, bo nie mamy innych słów, który wyrzuciłeś matkę z pięciodniowymi kociętami na ulicę, nie masz za grosz wstydu? (...) Czy zdajesz sobie sprawę z kolosalnej pracy, która stoi za każdym uratowanym zwierzęciem? Wszyscy tu jesteśmy wolontariuszami, nie dostajemy ani grosza - napisano.

Oburzeni ratownicy wyrazili również wdzięczność dla wszystkich osób, które pomagają zwierzakom. Dodali, że kotka i młode czują się dobrze. Wkrótce będzie można je adoptować.

Niestety, nie wiadomo, kto porzucił zwierzęta. Osoba, która dopuściła się tego okropnego czynu nie zostanie ukarana.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Czy psy idą do nieba? Są sprzeczne teorie
  4. Pies załamał się, gdy właściciele sprzedali jego najlepszego przyjaciela. Uciekł z domu, aby go odnaleźć
  5. Krokodyl chciał ich zaatakować, a oni go zlekceważyli. Niemożliwe, co z nim robili
  6. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu

Źródło: wamiz

Następny artykuł