kotka w okularach
Źródło: instagram.com/moetblindcat

Kotka nie ma oczu, ale i tak podbiła serca wszystkich. Miała smutne życie

17 Listopada 2020

Kotka nie miała w życiu łatwo. Trafiła na właściciela, który zupełnie o nią nie dbał. Przetrzymywana była w klatce, często bez dostępu do picia czy jedzenia. Jej piękne, białe futro, było wiecznie brudne, a co najważniejsze, prawie nie widziała przez infekcję oczu. Dziś jej życie wygląda zupełnie inaczej.

Kotka na szczęście została uratowana z rąk człowieka, który nigdy nie powinien mieć zwierząt. Właściciel sklepu zoologicznego w Omanie, który był posiadaczem mruczka, stracił go na rzecz Emily z Wielkiej Brytanii. Gdy w schronisku dla zwierząt zobaczyła, w jakim stanie jest kot, uznała, że musi mu pomóc. Dziś kicia, która otrzymała imię Moet jest gwiazdą Instagrama i podbija serca na całym świecie.

Uwaga, niebezpieczne zwierzę uciekło z hodowli. Mieszkańcy Warszawy muszą mieć się na bacznościUwaga, niebezpieczne zwierzę uciekło z hodowli. Mieszkańcy Warszawy muszą mieć się na bacznościCzytaj dalej

Kotka bez oczu

Moet nie zawsze była pozbawiona wzroku. W wyniku wielu zaniedbań jej nieodpowiedzialnego właściciela rozwinęła się jednak poważna infekcja. Gdy trafiła do weterynarza, jej oczy praktycznie gniły - trzeba je było natychmiast usunąć.

Sześć dni po operacji poznała swoją przyszłą właścicielkę. Na samym początku Emily odwiedzająca schronisko miała w planach adopcję zupełnie innego kota. Jednak kiedy zobaczyła w przytulisku zwierzaka pozbawionego oczu, serce zabiło jej mocniej.

- Początkowo miałam zaadoptować innego kota, ale weterynarze wspomnieli, że jest u nich tez piękny, biały kot perski. Ma tylko jedną "wadę". Nie ma oczu - wspomina Emily w rozmowie z TheDodo.

Kobieta trochę bała się, że nie poradzi sobie ze ślepym zwierzakiem, jednak kiedy weterynarze pokazali jej Moet, ze zdziwieniem zobaczyła, że kotka układa się na grzbiecie i czeka na głaskanie. Wtedy Emily przekonała się, że będą dobrymi przyjaciółkami.

- Moet to trochę diva i bezczelna dziewczyna. Chociaż jest ogólnie bardzo słodka, nie lubi się nudzić i nieustannie piszczy (nie miauczy), prosząc o uwagę - powiedziała roześmiana Emily w rozmowie z Bored Panda.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Spacerowicze natknęli się na psa, który miał wbite 2 strzały. Wiemy, kto doprowadził do dramatu
2. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
3. Jak rozpoznać płeć kota? Czy podniesienie ogona wystarczy? Istnieje bardzo łatwy sposób, po tym trudno się pomylić

Kotka jest niewidoma, ale nie traci radości życia

Kotka, choć pozbawiona wzroku, uwielbia spędzać czas ze swoją nową panią i bez przerwy domaga się zabaw i pieszczot. Emily wspomina, że gdy jest zajęta robieniem czegoś przy komputerze czy na telefonie, Moet nie daje jej spokoju! Do tego jest niezłą zazdrośnicą.

- Nie lubi, kiedy mówię do innych, a nie do niej, więc piski i miauczenie są na porządku dziennym. A kiedy prowadzę służbowe rozmowy wideo lub wirtualne spotkania, zazwyczaj można ją usłyszeć w tle. Nigdy nie wiem, czy się śmiać, czy przepraszać! - przyznaje właścicielka, która mimo gwiazdorzenia kotki, kocha ją całym sercem.

Emily dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że jej kotka jest wyjątkowa. Prowadzi więc jej profil na Instagramie, gdzie niezwykłego zwierzaka śledzą prawie 62 tysiące osób!

Oprócz tego kobieta, która ma wielkie serce dla zwierząt, znalazła sposób, jak pomagać innym. Prowadzi sklepik z gadżetami z podobizną Moet, a część dochodów przeznacza na pomoc bezdomnym zwierzakom w Omanie, gdzie tymczasowo mieszka i pracuje.

Kotka nie jest także sama - miała dwie kocie siostry, jednak jedna z nich, Lily zmarła wcześniej w tym roku. Moet wciąż towarzyszy jednak Luna, kotka adoptowana z tego samego ośrodka, co ona. Emily przygarnęła Lunę jako pierwszą, a dziś kotki świetnie się razem bawią - brak oczu nie przeszkadza Moet w psoceniu razem ze swoją przyjaciółką!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Hodowca ci prawdy nie powie. 5 zaskakujących rzeczy o maine coonHodowca ci prawdy nie powie. 5 zaskakujących rzeczy o maine coonCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. Nowe informacje ws. luzowania obostrzeń w Polsce. Minister poruszył sprawę ferii zimowych
  3. Stary pies miał zostać uśpiony. Weterynarz zobaczył go i w ostatniej chwili zmienił zdanie
  4. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  5. Obudziło ją dziwne zachowanie pitbulla. Poszła za nim i aż zbladła
  6. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  7. Najstarsze żyjące zwierzęta na świecie. Zamrożone przetrwały 40 tys. lat, naukowcy są zaskoczeni

źródło: boredpanda.com

Następny artykuł