Ruda kotka przeżyła ogromną traumę
Źródło: youtube/furry nation salvation

Trzymali kotkę w klatce dla ptaków. Długa rehabilitacja odmieniła jej życie, dziś jest nie do poznania

18 Lipca 2020

Kotka przeżyła torturę, żyjąc w miniaturowej, brudnej klatce przystosowanej do hodowli ptaków. Nie miała wystarczająco miejsca, żeby w niej odpocząć. Kiedy wolontariusze odnaleźli skrzywdzone zwierzę było w opłakanym stanie.

Kotka spędziła całe swoje życie w klaustrofobicznej klatce dla ptaków, która stała w ogrodzie właścicieli. Przed deszczem chroniła ją jedynie cienka warstwa plastikowej narzuty. Członkowie amerykańskiej organizacji Furry Nation Salvation na Florydzie otrzymali zgłoszenie o jej nieszczęśliwym losie. Kiedy zobaczyli w jakim stanie jest znalezione zwierzę, od razu było dla nich oczywistym to, że właściciele nigdy nie interesowali się losem ich pupila, ani nie zapewnili młodemu kociakowi bezpiecznych warunków do życia. Czekała go długa droga do przejścia, aby móc nauczyć się żyć na nowo.

Kobieta uwięziła pieska w reklamówce. Dzieci rzuciły mu się na ratunek, brawo dla małych bohaterówKobieta uwięziła pieska w reklamówce. Dzieci rzuciły mu się na ratunek, brawo dla małych bohaterówCzytaj dalej

Kotka nie znała życia poza klatką

Wolontariusze odnaleźli rudą kotkę, który był na skraju śmierci. Byli zszokowani, że od małego była trzymana w klatce dla ptaków, gdzie musiała zarówno się załatwiać, jeść, jak i spędzać resztę dnia i nocy. Zwierzę było przemęczone, chore, zestresowane i miało problemy z socjalizacją z ludźmi i innymi zwierzętami. Po jego malutkim ciele biegały wszy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Kotek żyjący w ptasiej klatceKotek żyjący w ptasiej klatce
youtube/Furry Nation Salvation

- Nie było mowy, że zostawimy ją tam choćby na sekundę dłużej - wyznała Tonja Heer z organizacji Furry Nation Salvation dla portalu Dodo.

DZISIAJ GRZEJE:1.W krytycznym momencie ważył 35 kilogramów. Ludzie codziennie mijali bezpańskiego psa, nie pomagali
2. Wielki labrador zobaczył dwudniowego kotka. Właścicielka chwyciła za aparat

Ruda kotka została uratowana, lecz wciąż potrzebowała długiej kąpieli, aby pozbyć się uciążliwych wesz. Zapewniono jej także pomoc medyczną pod okiem lekarzy weterynarii, a także obdarzono ją ogromną, bezwarunkową miłością, aby zrekompensować ogrom cierpienia, którego doświadczyła w dzieciństwie. Kiedy tylko zaczęła wracać do zdrowia, wstąpił w nią wigor i chęć do psot. Wkrótce później została przygarnięta przez nową rodzinę i otrzymała imię Holly Peppermint. Jej nowi opiekunowie są nią zachwyceni.

ZOBACZ NAGRANIE I ZDJĘCIA:

Życzymy rudemu kotkowi, żeby jej nowa rodzina poświęcała jej dużo uwagi oraz otoczyła ją najlepszą opieką, by już nigdy więcej nie musiała wspominać życia wewnątrz klatki.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Między zebrami ktoś schował klawiaturę. Tylko 1 na 12 osób potrafi ją znaleźć w 10 sekund
    2. Muzułmanka z dwójką dzieci weszła do tramwaju w Warszawie. Niebywałe, co się potem wydarzyło
    3. Kot nigdy nie miauczał. Kiedy zaczął, właściciele wiedzieli, że chce im przekazać ważną wiadomość
    4. Rodzina zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie w górach. W domu odkryli niezwykłą prawdę
    5. Ojciec pozwala córeczce bawić się z pytonem. Nie widzi w tym nic złego. Wideo
    6. Tragedia na Pomorzu. Pociągi zablokowane. Widok był druzgocący. Na miejscu są służby

Źródło: theanimalclub.net

Następny artykuł