kot 24 pazury
Źródło: reddit.com/beesknees2121

Uratowała bezpańską kotkę. Kiedy spojrzała na jej łapki, zamarła z wrażenia

12 Sierpnia 2020

Kotka, którą adoptowała użytkowniczka portalu reddit.com była wyjątkowym czworonogiem pełnym zdumiewających niespodzianek. Kobieta o nicku Beesknees21 podzieliła się zdjęciem unikalnego zwierzaka oraz historią tego, jak trafił on pod jej opiekę. Ciężarna samica miała sama wybrać ją na swojego opiekuna. Ale to, co przykuwa uwagę to jej łapki!

Kotka wygląda w unikalny sposób ze względu na bardzo rzadką naturalną mutację genetyczną. Na jej szczęście nie sprawia jej ona bólu ani nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Mimo to łapy zwierzaka przykuwają uwagę. Zamiast 12 palców ma ich 24. W niektórych wypadkach większe łapy pozwalają zwierzakom lepiej skakać, czy trzymać się stromych powierzchni. Z relacji kobiety wynika, że jej zachowanie nie różni się w żaden sposób od tego, jakie przejawiają inne koty w jej wieku i stanie.

Kot rzucił się na swojego właściciela, znikąd nie było ratunku. Zaskakujące wideo sprawia, że włosy same jeżą się na głowieKot rzucił się na swojego właściciela, znikąd nie było ratunku. Zaskakujące wideo sprawia, że włosy same jeżą się na głowieCzytaj dalej

Kotka przykuła uwagę kobiety

Kobieta historią tego, jak nietypowy zwierzak znalazł się pod jej opieką, podzieliła się z innymi użytkownikami portalu. Jej opowieść nie różni się za bardzo od setek innych opisów, w jaki ludzie przygarniają bezpańskie zwierzaki.

- Szczerze mówiąc, nie ma zbyt wiele do opowiadania. Kręciła się po okolicy i pewnego razu trafiła do ogrodu sąsiadów. Oni jednak jedynie częściowo ją tolerowali. Ciekawość sprawiła, że coraz częściej zaczęła zaglądać na moje podwórko. Była tak słodka, że szybko ją pokochałam, ona z kolei prędko się do mnie przyzwyczaiła. Mam kota, więc miałam dużo karmy, nie mogłam pozwolić by chodziła głodna. Karmienie sprawiło, że nawet bardziej się do mnie przywiązała. Kilka razy uratowałam ją też przed innymi bezdomnymi kotami, gdy słyszałam odgłosy bójki. Po prostu wyszłam i zawołałam ją (mówiąc kici-kici lub nazywając ją kocią mamą, nie ma jeszcze imienia). Zawsze przybiegała i wydawała się cieszyć z tego, że mnie widzi - czytamy w jej poście na reddicie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Schwytali je i sprzedali do parku rozrywki. W końcu nastąpiła wielka zmiana dla wielorybów
2. Widziałeś psa z żółtą wstążką? Nie wolno do niego podchodzić, zorganizowana akcja

Kotka ma rzadką genetyczną mutacje

Choć rzadka, mutacja którą ją dotknęła jest naturalna dla kotów, to nie wpłynęły na nią żadne czynniki zewnętrzne. Samica otrzymała po prostu od swoich rodziców wadliwy fragment kodu genetycznego. Dodatkowe palce nie sprawiają jej bólu ani nie utrudniają normalnego funkcjonowania. W niektórych przypadkach, jeśli kot może nimi poruszać mogą być nawet korzystne. Dzięki nim łatwiej mu się wspinać po stromych, czy nawet pionowych powierzchniach. Dodatkowe pazury pozwalają utrzymać się nawet na stosunkowo gładkich powierzchniach.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Kotka z 24 pazuramiKotka z 24 pazurami
swiatzwierzat.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyniósł porzuconego szczeniaka. W końcu dowiedzieli się, jakim jest zwierzęciem i zamarli z wrażenia
  2. Niezwykłe nagranie fali uderzeniowej w trakcie porodu w Bejrucie. Co za moc
  3. Golden retriever uratował swoją rodzinę. Stanął oko w oko z dinozaurem (WIDEO)
  4. Przestraszone dziecko zaczęło biec w kierunku psa. Niebywałe, co zrobił husky
  5. Nie mogli określić co znajduje się pod warstwą smoły i asfaltu. Okazało się, że to cudowny pies. Przemianę uchwycono na filmie
  6. Rząd zdecydował. Jest zakaz. Przepisy obowiązują od dziś

Źródło: animalchannel.co

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł