Kot arabski
Źródło: facebook/Gdański Ogród Zoologiczny

Do gdańskiego ZOO wprowadziła się nowa lokatorka. Chodzi o niespotykaną kotkę o hipnotyzującym spojrzeniu

11 Września 2020

Kotka o imieniu Maolie to pierwsza w historii samica gatunku kota arabskiego, która zamieszkała w gdańskim ogrodzie zoologicznym. Nowa lokatorka została gorąco powitana przez pracowników i gości placówki. Maolie ma zaledwie 16 miesięcy, ale kryje się w niej niespotykany czar. Wystarczy rzucić na nią okiem, aby w mig zakochać się do szaleństwa!

Kotka arabska zamieszkała w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Samica egzotycznego gatunku przeprowadziła się do Polski z francuskiego ogrodu zoologicznego Parc des Felins, gdzie spędziła ostatnie 16 miesięcy. Teraz rozpocznie wspólne życie u boku samca swojego gatunku - Abu. Goście ZOO koniecznie powinni wpaść z wizytą do pawilonu lwów, aby nacieszyć oczy widokiem niespotykanie uroczego kociaka. To jedyny taki w tej okolicy!

Owczarek niemiecki nie potrafi normalnie przejść przez drzwi. Ma swój własny sposób, jest wideoOwczarek niemiecki nie potrafi normalnie przejść przez drzwi. Ma swój własny sposób, jest wideoCzytaj dalej

Kotka arabska o oczach jak z bajki

Maolie jest przedstawicielem gatunku drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych, który na wolności występuje na piaszczystych terenach Afryki i południowo-zachodniej Azji. Jest przystosowany do ekstremalnych warunków oraz nagłych zmian temperatury. Poluje przede wszystkim na drobne gryzonie, węże i stawonogi. Ze zdumiewającą szybkością potrafi wykopać nawet najgłębsze norki w piasku, gdzie odpoczywa w trakcie upalnych dni oraz chłodnych nocy. Duże uszy ułatwiają tym zwierzętom wychwytywanie nawet najmniejszych szelestów potencjalnej zdobyczy. Po polowaniach zawsze ukrywa niezjedzony pokarm pod piaskiem, odkładając go na następny posiłek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niemowlę zostało uwięzione w płonącym domu. Znikąd nie było pomocy, nagle wydarzyła się wzruszająca rzecz
2. Myślały, że w pobliskich krzakach jęczy pies. Po sprawdzeniu natychmiast wezwały służby
3. Uwaga, podatek od psa idzie w górę. Zmiany już wkrótce wejdą w życie, zostało mało czasu

Zdaniem pracowników Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego Maolie jest wyjątkowo zrównoważonym i spokojnym kotem, dlatego wyrażają wielkie nadzieje na to, że samiczka i samiec Abu przypadną sobie do gustu i w niedalekiej przyszłości zadbają o przetrwanie swojego gatunku.

Jednakże, pewna cecha wyglądu tego gatunku jest zdecydowanie nie do zignorowania. Tym, co wydaje się najbardziej przykuwać uwagę miłośników drapieżnych kotów jest ich hipnotyzujące spojrzenie. Spoglądanie w ich oczka jest uzależniające! Dosłownie nie można się oderwać. Słodka Maolie nie jest wyjątkiem, sam spójrz i się przekonaj!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zgubiła obrączkę zaraz po ślubie. Niewiarygodne, gdzie znalazła ją kilka dni przed 40. rocznicą
  2. Kot usłyszał pytanie właściciela i zareagował w komiczny sposób. Nagranie rozkłada na łopatki
  3. Chłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzecz
  4. Lwy całe życie spędziły zamknięte w cyrku. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy stanęły na trawie
  5. Shiba inu zażądał pieszczot w przesłodki sposób. Właściciel nie miał serca odmówić
  6. Zrobiły zdjęcie, nie zauważyły jednego szczegółu. Aż ciarki przechodzą

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Następny artykuł