Sticky wraz ze swoim właścicielem
Źródło: Chuck Hawley

Kotka podziękowała mężczyźnie we wspaniały sposób. Chwilę wcześniej została uratowana z drogi

5 Sierpnia 2020

Kotka znalazła się w niebezpiecznej sytuacji. Było o krok od śmiertelnego wypadku, jednak w porę na ratunek przyszedł jej mężczyzna. Od tamtej pory zwierzak czuje do niego ogromny dług wdzięczności, który okazuje w zaskakujący sposób.

Kotka była w śmiertelnym niebezpieczeństwie, kiedy to utknęła na ruchliwej autostradzie. Z każdej strony nadjeżdżały rozpędzone samochody, które w mig mogłyby zakończyć życie małego, zagubionego koteczka. Zwierzę desperacko szukało drogi ucieczki, lecz nie potrafiło wydostać się spomiędzy pojazdów. Na całe szczęście pewien mężczyzna zauważył przerażone zwierzę i zdecydował się mu pomóc.

Nikt nie zauważył groźnego pożaru przed blokiem. Tragedii zapobiegł zając, niewiarygodneNikt nie zauważył groźnego pożaru przed blokiem. Tragedii zapobiegł zając, niewiarygodneCzytaj dalej

Kotka nie potrafiła przebiec między samochodami

Jak każdego dnia Chuck Hawley - mieszkaniec stanu Oregon znajdującego się w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, jechał do pracy samochodem. Ku jego zdumieniu, w pewnej chwili zauważył przez szybę pojazdu, że na środku ulicy rusza się mała kulka sierści. Mężczyzna potrzebował kilku sekund, żeby zorientować się, że jest to sylwetka przemokniętego kociaka! Zwierzę trzęsło się pod wpływem strachu i przenikliwego chłodu, jednak bało się przedostać na drugą stronę ulicy. Mężczyźnie wydało się to podejrzane, dlatego od razu zatrzymał swój samochód i ruszył bez zastanowienia w stronę bezbronnego pupila.

DZISIAJ GRZEJE:1. Sąsiad Polski z przerażeniem patrzy na sytuację nad Wisłą. Rozważają decyzję o przymusowej kwarantannie dla Polaków
2. Bokser znalazł patent na niemowlaka. Pies robi jedną rzecz koło dziecka, wszystko nagrano

Mężczyzna złapał kociaka i dopiero wtedy zauważył, że łapki zwierzęcia są czymś sklejone. Substancja przypominała konsystencją świeżo zrobiony cement lub klej, co musiało znacznie utrudnić maluchowi swobodne poruszanie się. Chuck zabrał pupila do samochodu i położył go sobie na barku, aby kociak zrozumiał, że nie grozi mu już żadne niebezpieczeństwo. Nareszcie był w dobrych rękach! Kociątku bardzo spodobało się to miejsce, dlatego przez całą drogę samochodem nie schodził z ramienia swojego wybawcy.

Kociak przykleił się na stałe do swojego pana

Po powrocie do domu Amerykanin próbował na własną rękę usunąć posklejaną sierść z łapek nowego pupila, jednak wszelkie próby spełzły na niczym. Mężczyzna zabrał zwierzątko do kliniki Silver Creek Animal Clinic, gdzie weterynarze rozpuścili klej na łapkach kotka i podali mu odpowiednie leki. Przez cały ten czas kociak pozostawał na ramieniu Chucka, co wywołało ogromne rozbawienie. Z tego powodu kotka została nazwana Sticky, co w języku angielskim może oznaczać zarówno "lepka", jak i "lgnąca". Po dziś dzień uwielbia się wtulać w swojego właściciela, a jej ulubionym miejscem nadal pozostaje ramię lub głowa mężczyzny, gdzie lubi często przesiadywać. Nawet kiedy Chuck sprząta, remontuje czy chodzi po domu Sticky zawsze mu w tym towarzyszy.

Historia Sticky zainspirowała rodzinę pana Hawleya do utworzenia własnej fundacji, której zadaniem będzie nieść pomoc potrzebującym zwierzakom, ale również edukowanie ludzi, że nawet najdrobniejszy gest życzliwości może pomóc szerzyć szczęście i nadzieję na lepsze jutro. Sticky the Kitty Foundation, bo tak zwie się nowo założona organizacja, została nazwana na cześć uratowanej kotki, ponieważ to właśnie ona odmieniła życie Chucka i jego bliskich.

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Uratowana kotkaUratowana kotka
Chuck Hawley

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duży pies w jednej chwili skoczył w kierunku dziecka. Sekundy później babcia musiała zareagować, wszystko się nagrało
  2. Wszyscy myśleli, że Magda Gessler go nienawidzi. Dodała jednak zdjęcie, które rozwiewa wątpliwości
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. Zaczęła kopać w ziemi, nie chciała odejść. Kotka wykopała prawdziwy skarb
  5. Tragedia na Mazurach, husky zginął 80 metrów od domu. Właściciele podejrzewają myśliwych
  6. Wielka ewakuacja turystów w Europie. 1,2 tysiąca osób ucieka przed żywiołem

Źródło: lovemeow.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł