gucia
Źródło: facebook.com/ekostraż

Telefon w sprawie Guci nie zadzwonił ani razu. Kto pokocha czarnego kotka?

30 Lipca 2020

Kotek został uratowany przez wolontariuszy Eko Straży. Trafił do ich placówki wychudzony, zmarznięty i głodny. Obecnie nie dolega mu nic poza brakiem miłości i domu. Guciu to piękny czarny kocurek spragniony kontaktu z człowiekiem.

Kotek jest towarzyski, uwielbia zabawy z ludźmi, jak i z innymi mruczkami. W swojej klatce szaleje praktycznie bez przerwy. Jest żywy i energiczny, gdy tylko może stara się nie leżeć bezczynnie. Jest samodzielny. Je stałe pokarmy i załatwia się do kuwety. Wydaje się idealnym kotem dla osób, które szukają pupila lubiącego nie tylko wylegiwanie się przed telewizorem i pieszczoty. Oczywiście kocurek nie pogardzi drzemką czy drapaniem za uszkiem. Choć w pierwszych chwilach potrafi wydawać się nieprzystępny - gdy nowa osoba go dotyka syczy i stroszy się, po kilku sekundach przyzwyczaja się do człowieka i tuli do jego piersi.

Wyprowadził się na pustkowie w bardzo szczytnym celu. Piękna historia o miłościWyprowadził się na pustkowie w bardzo szczytnym celu. Piękna historia o miłościCzytaj dalej

Kotek potrzebuje jedynie troskliwej, czułej opieki

Wolontariusze Ekostraży z pewnością żałują, że będą musieli rozstać się z kociakiem, potrzebuje on jednak stałego domu po którym będzie mógł hasać. Obecnie większość czasu, ze względu na schroniskowe warunki spędza w klatce. W poście na Facebooku, pracownicy fundacji opisali tak:

Guciu szuka domku - nikt jeszcze nie zadzwonił. Taka biedulka malutka sierotka - trafił do nas bardzo przestraszony, wychłodzony... i głodny! W tej chwili jest już po kwarantannie i przeglądzie weterynaryjnym - potrzeba mu nowego domku!! oraz troskliwej opieki człowieka. Jaki jest? Cudowny. Uroczo szaleje w klatce, zalatwia się do kuwety i je sam. Nie pogardziłby towarzystwem innego kota :).W pierwszych kontaktach się boi i syczy (wygląda wtedy jak z filmu Avatar), jednak po chwili uważa, że nie jest tak źle na rękach u ciotki i zaczyna się przytulać. Aż żal znowu zamykać go w klatce... Jest zdrowiutki, odrobaczony i odpchlony.

Latem wiele kotów szuka domów

Podobnie jak w wypadku psów, wielu nierozsądnych właścicieli porzuca koty w wakacje. Czasem dochodzi też do ucieczek czworonogów, którym zapewniono nieadekwatną opiekę pozostawiające je na czas urlopowego wyjazdu. Część osób sądzi, że ich pupil poradzi sobie, jeśli wypuszczą go po prostu na dwór, tak by dbał o siebie sam, pozostawiając mu zapas wody i jedzenia. Wiele takich zwierząt gubi się i nie potrafi wrócić potem do domu. Fundacje i schroniska donoszą o rekordowo dużych ilościach kotów trafiających do ich placówek.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Na zdjęciu schował się pies. 90% osób poddaje się w kilka sekund
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. 3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba
  7. Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?

Źródło: facebook.com/ekostraż

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł