Kotek pije mleko
Źródło: imgur/Klaan

Porzucony kotek leżał na chodniku. Maluch miał kilka dni

28 Kwietnia 2020

Kobieta znalazła małego kotka, który leżał na betonie. Nie przeszła obok niego obojętnie, od razu rzuciła mu się na pomoc.

Użytkowniczka Imgur.com o nicku Klaan podzieliła się w sieci kilkoma zdjęciami małego kotka. Maluch wyglądał bardzo biednie. Leżał na chłodnym betonie, widać było, że został porzucony lub przez przypadek sam odłączył się od matki. Całe szczęście, kilkudniowego kotka zauważyła pewna kobieta. Nie pozwoliła mu cierpieć.

Mały kotek umierał w okropnych warunkach

- Moja mama znalazła kotka i uratowała go. Chciałam się tym podzielić za nią - napisała Klaan w sieci.

Kobieta, która zauważyła małego kotka na betonie, od razu zawinęła go w chusteczkę. Mruczek był tak mały, że zmieścił się jej do ręki. Idąc do domu, kobieta ogrzewała kotka. Później nakarmiła go mlekiem przez strzykawkę. Małe kociaki przez kilka pierwszych tygodni żywią się wyłącznie pokarmem matki, a jeśli go nie mają to należy im go zastąpić, stąd wybór takiego rozwiązania. Maluchom nie można podawać karmy.

Dziewczyna dodała, że kotek otrzymał na imię Iris. Niestety, nie wiadomo czy mruczek zatrzymał się u rodziny czy został oddany do adopcji. Choć internauci prosili o informowanie na bieżąco, co dalej dzieje się z małym zwierzęciem, to po pewnym czasie kobieta przestała odpisywać na komentarze.

- Jak ona się ma? Chciałam zobaczyć, co dzieje się u kotka.
- Proszę informuj nas, co słychać u kota - czytamy słowa internautów.

Co zrobić, gdy znajdziemy kota?

Bezdomność kotów Polsce jest bardzo dużym problemem, niestety tak wielkim, że stan zwierząt wolno żyjących jest nie do określenia. Gdy znajdziemy porzuconego kota możemy skontaktować się ze schroniskiem, jednak musimy mieć świadomość, że wiele przytulisk pęka już w szwach. Najlepiej byłoby zaopiekować się zwierzęciem, jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Jeśli w danym miejscu mieszka kilka wolno żyjących mruczków, powinniśmy o tym powiadomić pobliską organizację lub urząd. Specjaliści będą wiedzieć, co należy zrobić w danej sytuacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kotekKotek leżał na betonie
imgur/Klaan

kotekKotek został zabrany do domu
imgur/Klaan

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wasze koty też śpią w dziwnych pozycjach? Chcemy zobaczyć zdjecia
  2. Ilona z "Rolnik szuka żony" ze stadem koni. Nie każdy wie, ile zwierząt jest na zdjęciu
  3. Wypuściła kota na dwór. Kiedy po niego wróciła zaniemówiła. Stanęła przed ogromnym dylematem, nie wiedziała, co robić
  4. Tak pędził autem, że pies wypadł z niego. Porażające nagranie trafiło do sieci
  5. Pies zaczął wylewać wodę z miski. Nagle pojawił się kot, niespodziewana reakcja
  6. Światowy Dzień Pocałunku. Mężczyzna skradł buziaka psu rasy husky, urocze wideo

Źródła: Imgur , theanimalclub.net

Następny artykuł