ryś
Źródło: instagram/wrcmn

Znalazł małego kotka na parkingu i zabrał do domu. 5 godzin później poznał zatrważającą o nim prawdę

26 Października 2020

Kotek głośno płakał na parkingu. Maluszek siedział sam, obok niego nie było matki czy rodzeństwa. Jego wołanie o pomoc usłyszał jeden z przechodniów i od razu zareagował. Wziął małego kotka na ręce i zabrał do domu. Jednak nie był pewien czy słusznie postąpił.

Bezpańskie koty czy psy nie mają łatwo na ulicy. Każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie. Są zdane wyłącznie na siebie, ewentualnie innego czworonożnego przyjaciela. Zwierzęta często otrzymują schronienie od osób o dobrych sercach, które później je również dokarmiają. Jednak nie jest to regułą, większość mruczków musi sama sobie radzić, co nie jest proste. Kiedy mężczyzna znalazł na parkingu małego kotka, wiedział, że ten sam sobie nie poradzi. Bez jego pomoc, prawdopodobnie zginie.

Wypił jeden kieliszek za dużo, wtedy spotkał bezpańskiego psa. Koledzy nagrali, co zrobiłWypił jeden kieliszek za dużo, wtedy spotkał bezpańskiego psa. Koledzy nagrali, co zrobiłCzytaj dalej

Mężczyzna zabrał kotka do domu

Mężczyzna wziął kotka pod pachę i zawiózł do swojego mieszkania. Maluszek był słodki, ale po kilku godzinach, nowy właściciel nie był przekonany do tego, czy na pewno ma kota. Kociak był jakiś większy, a jego spojrzenie były przeszywające i pełne niepokoju. Mężczyzna był pewien podejrzeń, więc skontaktował się z organizacją pro zwierzęcą, dokładnie z Wildlife Rehabilitation Center w Minnesocie. Kiedy pracownicy przyjechali obejrzeć kota, nie mieli żadnych wątpliwości. Mężczyzna nie uratował słodkiego mruczka, jego pokrewną duszę, dzikiego rysia! Ryś nie mógł wychowywać się w domu z mężczyzną. Został zabrany do organizacji pro zwierzęciej, gdzie otrzymał fachową opiekę.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kraków. Pies załamał się po stracie właścicielki? Nowi opiekunowie pozostawili go na pastwę losu
2. Za 68 dni ogromne zmiany dla tysięcy rolników. Powód do radości czy smutku?
3. Czy wolno całować zwierzęta? Eksperci mają złe wieści, czułości z milusińskimi mogą wiele kosztować

- Mała rysica spędzi z nami kilka dni, żeby się nawodnić, potem zostanie umieszczona w rodzinie zastępczej, zanim zostanie wypuszczona do lasu - mówią pracownicy Wildlife Rehabilitation Center.

Od tej sytuacji minęły już 2 lata, więc ryś z pewnością wrócił już do naturalnego środowiska. Nie wiadomo, jak się odnalazł na wolności i co dalej się z nim stało.

ZOBACZ WIDEO:

Pies każdej nocy patrzył na właścicieli, gdy spali. Powód inny niż myślisz, ciężko nie płakaćPies każdej nocy patrzył na właścicieli, gdy spali. Powód inny niż myślisz, ciężko nie płakaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotek służył jako przynęta dla psów. Pofarbowano mu futerko na fioletowo, ale to dopiero początek
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Na starość trafił pod ścianę domu. Okropne, co zrobili mu właściciele
  4. Bezpański pies wszedł do kościoła. Niespodziewana reakcja księdza
  5. Pies każdej nocy patrzył na właścicieli, gdy spali. Powód inny niż myślisz, ciężko nie płakać
  6. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  7. Przez ogromny błąd ogórki kiszone Ani są do wyrzucenia. Przestrzega przed nim sama Gessler

Źródła: wamiz.pl

Następny artykuł