kotek przy drzwiach
Źródło: optim1stka.ru

Malutki kotek bał się wejść do środka. Powód ściska serce

23 Sierpnia 2020

Kotek pojawił się na posesji kobiety wraz ze swoim rodzeństwem. Nigdzie nie było widać matki małych zwierzaków. Zaniepokojona postanowiła spytać o to sąsiadów, jednak nikt nie miał pojęcia skąd wzięły się znajdy. Uznała, że muszą pochodzić z pobliskiego lasu. Bardzo możliwe, że dziko żyjąca matka porzuciła je, nie mogąc ich wykarmić.

Kotek i jego rodzeństwo zniknęli, zanim kobieta wróciła z poszukiwań ich matki. Nie mogła nigdzie znaleźć miotu kociąt, który kilka chwil wcześniej siedział w jej ogrodzie. Wiedziała, że zwierzaki nie przeżyją same w lesie czy na ulicy. Nie miała jednak pojęcia jak skłonić je do powrotu, tak by mogła zorganizować dla nich jakąś opiekę. Opracowała metodę, która miała ściągnąć mruczki z powrotem na jej posesję. Zaczęła rozstawiać w różnych miejscach miski i talerze z jedzeniem licząc, że ich zapach przyciągnie je z powrotem.

Dlaczego psy uwielbiają lizać kremy? Powód bardzo oczywistyDlaczego psy uwielbiają lizać kremy? Powód bardzo oczywistyCzytaj dalej

Kotek regularnie pojawiał się w ogrodzie

Sposób okazał się skuteczny mimo, że zwierzaki były płochliwe, nie mogły oprzeć się przysmakom zostawianym im przez kobietę. Miał tylko jedną wadę. Kociaki nigdy nie przychodziły się pożywić, jeśli widziały, że czeka przy nich człowiek. Przychodziły więc w nocy, rano znajdowała jedynie puste miski, jedyny ślad tego, że zwierzaki w ogóle zawitały na jej posesje. Postanowiła przyzwyczaić je do towarzystwa ludzi. Wystawiała je jedynie, gdy mogła je obserwować. Koty stopniowo oswajały się z tą sytuacją. Stawały się wobec niej coraz śmielsze. Gdy oswoiły się z jej obecnością zaczęła stawać przy misce, czekając aż głód i smakowity zapach skłonią je, by do niej podeszły. W końcu udało jej się chwycić zwierzaki. Jako, że nie mogła trzymać ich w domu ze względu na swojego psa, który miał stereotypowe poglądy względem relacji z mruczkami, postanowiła zawieść je do schroniska. Tam poczekają na to, aż ktoś da im bardziej odpowiedni dom.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zdjęcia psów przed i po uratowaniu topią serca. Troska wolontariusza odmieniła je nie do poznania
2. Niewidomy pies został znaleziony na śmietniku. Jego zdjęcia przed i po są zadziwiające
3. Dlaczego koty ugniatają łapkami? Nie każdy zna prawdziwe powody

Nie wszystkie koty trafiły jednak do schroniska

Kobieta była zaskoczona, gdy po kilku dniach usłyszała dochodzące z ogrodu miauczenie. Sądziła, że wszystkie zwierzaki czekają już na adopcje w schronisku. Zaczęła się zastanawiać, czy inne koty nie dowiedziały się o tym, że zostawia w ogrodzie jedzenie. Prawda okazała się jednak inna. Jako, że koty często posilały się pod jej nieobecność i przychodziły o różnych porach nigdy nie udało się jej ich policzyć. Sądziła, że na rodzeństwo składały się jedynie 3 kotki. Okazało się, że nie wzięła pod uwagę tego, że jeden z nich może być mniej śmiały od swoich braci. Przez cały ten czas najmniejszy i najbardziej strachliwy kotek przychodził pożywić się, gdy ona wchodziła do domu. Rodzeństwo zostawiało mu odrobinę jedzenia. Kobieta nie miała serca oddać tego malucha. Oswoiła go i przygarnęła, dbając o to by pies także szybko przywykł do nowego lokatora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policjant zastrzelił psa na podwórku. Wszystko na oczach właścicielki, porażające nagranie
  2. Tańczą ze sobą od 40 lat. Nawet najlepszym szczęka opada z wrażenia
  3. Wściekły kot nienawidzi weterynarza. Nagranie wbija w fotel
  4. Mops po raz pierwszy poznaje jeża. Reakcja jedyna w swoim rodzaju
  5. Martwe ptaki w fontannie braniewskiego. Dzieci się tam kąpią, psy piją wodę, uważajcie
  6. Pilna akcja poszukiwawcza w Jarosławcu. Pogotowie ratunkowe i śmigłowce robią, co mogą

źródło: planetapolska.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł