kotek z dwiema twarzami
Źródło: swiatzwierzat.pl materiały własne

Kotek urodził się z dwiema twarzami. Niestety, nie pożył długo

21 Listopada 2020

Kotek, który przyszedł na świat w Oregonie, USA, okazał się wyjątkowy. Maluszek urodził się z dwoma pyszczkami, co bardzo zaskoczyło jego właścicieli. Z sześciorga rodzeństwa tylko jeden maluch tak się wyróżniał. Niestety, przeżył jedynie trzy dni.

Kotek o dwóch twarzach urodzony w czerwcu tego roku został nazwany Biscuits and Gravy. Rodzina, której kotka spodziewała się kociąt, była w szoku. Właścicielka poszła sprawdzić, jak się czuje ich ciężarna pupilka, jednak ku jej zdziwieniu okazało się, że zwierzak sam poradził sobie z porodem, a co dziwniejsze, jeden z nowonarodzonych kotków miał dwa pyszczki. Niestety z tego względu nie pożył długo, jednak rodzina na pewno nigdy go nie zapomni.

Husky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniejHusky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniejCzytaj dalej

Kotek o dwóch twarzach

Maluszek przyszedł na świat z dwiema parami oczu, dwoma noskami i podwójnymi ustami. Właścicielka, Kyla King od razu pokazała zdjęcia kotka na Facebooku. Jak można się było spodziewać, post zrobił prawdziwą furorę - rzadko zdarza się bowiem taki widok.

Dwie twarze kotka to efekt wrodzonej wady nazywanej diprosopus lub duplikacją twarzowo czaszkową. Biscuits and Gravy urodził się właśnie z tą wadą, która niestety uniemożliwiała mu prawidłowe funkcjonowanie. Choć po opublikowaniu zdjęć zewsząd zaczęły spływać oferty kupna, właściciele od razu zaznaczyli, że nie ma o tym mowy. Z miejsca zakochali się w maluszku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Martyniuk paraduje w naturalnym futrze z lisa. W sieci rozpętała się burza, "klasy za kasę nie kupi"
2. Wiemy, kto wystąpi w kolejnej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Poznajcie uczestników
3. Od ponad 80 dni wierny pies czeka na swoją panią. Nie potrafi zrozumieć, że ona już nigdy po niego nie wróci

Wrodzona wada u kota

Kotek zmarł trzy dni po narodzinach. Rodzina Kingów była przygotowana na odejście malucha, nie sądzili jednak, że maluch umrze tak prędko i bardzo się o niego troszczyli

- To tak, jakby mieć noworodka. Ustawiamy alarm co dwie godziny, aby go karmić, 24 godziny na dobę. Bardzo dbamy o to, by przez cały czas było mu cieplutko i przez większość dnia wtula się w koszulę mojej żony - mówił właściciel w romowie z CNN.

Niestety już klika dni później rodzina z żalem poinformowała o śmierci malucha. Najdłużej żyjący kot z dwiema twarzami nazywał się Frank and Loiue, który został zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa. Udało mu się przeżyć aż 15 lat! Zazwyczaj jednak koty z tą wadą nie przeżywają nawet jednego dnia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jest tylko 5 typów właścicieli psów. Do którego z nich należysz?Jest tylko 5 typów właścicieli psów. Do którego z nich należysz?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Ogromne oburzenie po słowach premiera. Padły ostre słowa z Zakopanego. Wszystko przez ferie
  3. Owczarek niemiecki spędził 5 lat na łańcuchu. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy zobaczył ocean
  4. Agnieszka Włodarczyk uciekła z ukochanym w tropiki. Fani są zaniepokojeni, co stanie się z jej zwierzętami?
  5. Zoo ma ogromny problem. "Nie można wysłać słonia na urlop"
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Archeolodzy donoszą o wyjątkowym odkryciu. Uważano, że znalezisko jest tylko legendą

źródło: cnn.com

Następny artykuł