kot śpi
Źródło: pixabay.com/StockSnap

Sennik kot. Co oznacza sen o kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć

30 Czerwca 2020

Kot jako zwierzę zawsze przykuwał uwagę i fascynację ludzi. Niezależnie od tego, co robią czy w jakim są wieku, ciężko oderwać wzrok od tych rozkosznych futrzaków. Nic więc dziwnego, że pupil ten pojawia się w snach wielu osób. Jego symboliczne znaczenie może jednak zaskoczyć.

Kot w różnych kulturach postrzegany był na różne sposoby. Większość osób jednak zgodnie przyzna, że zwierzęta te posiadają pewną tajemniczą aurę. Z tego powodu narosło wokół nich wiele mitów i przesądów, które składają się na zaskakująco niepochlebny wizerunek tego zwierzaka. Oczywistym skojarzeniem z czarnym kotem są przesądy odnośnie tego, że przynosi on pecha. W kulturze europejskiej i słowiańskiej występuje on także jako towarzysz wiedź i czarownic. Czy powinniśmy więc bać się, gdy śnimy o kotach?

Urodził się ze skwaszoną miną. Uroczy pies budzi grozę, ale i chwyta za serceUrodził się ze skwaszoną miną. Uroczy pies budzi grozę, ale i chwyta za serceCzytaj dalej

Senna symbolika kota

Senniki zwykle wskazują na niestałą naturę kotów. Ich dążenie do odrębności i niezależności w zestawieniu z przymilaniem się budzi skojarzenia z fałszem i intrygami. Choć w sennikach japońskich czy amerykańskich może on być pozytywnym symbolem, to jednak większość senników wiąże go raczej z ostrzeżeniem.

Czarny kot podobnie jak w wypadku popularnych przesądów wiązany jest zazwyczaj z pechem. Jest zwiastunem zdrady, kłótni lub nieporozumień. Może oznaczać, że osoba, której ufamy, ma wobec nas nieszczere intencje. Niektóre senniki, działające na zasadzie kontrastu, czy przeciwieństwa będzie interpretować go jako zwiastun przyjemnych zmian lub niespodzianek, nawiązania nowej relacji czy powodzenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ratowali 600 zwierząt. W przyczepie campingowej było też dziecko, szczegóły akcji ratunkowej porażają 2. Potrzebują naszej pomocy. Jeśli znajdziesz jakiegoś na ziemi, koniecznie go podnieś

Rudy kot tak jak w wypadku jego ciemniejszego pobratymca postrzegany jest zła wróżba. Mamy tu do czynienia z kumulacją postrzegania kota jako "fałszywego" zwierzęcia jak i skojarzeń z rudym odcieniem włosów czy lisią sierścią. W zależności od kontekstu w jakim pojawia się w naszym śnie może mieć on jednak różne znaczenia. Jeśli go głaszczemy lub drapiemy za uchem, to prawdopodobnie oznacza, że osoba, wobec której żywimy silne uczucia nie odwzajemnia ich i wykorzystuje nasze zainteresowanie dla własnych celów. Jeżeli zaś zwierzak przymila się do nas, to prawdopodobnie w naszym otoczeniu znajduje się ktoś kto pochlebstwami próbuje zmusić nas do czegoś lub nami manipulować.

Kot i mysz także ten symbol jest wieloznaczny. W zależności od tego, czy utożsamiamy się bardziej z drapieżnikiem czy jego ofiarą, interpretacja snu może przebiegać różnie. Jeśli bliżej nam do polującego zwierzęcia to sen stanowi dobrą wróżbę. Podobnie jak kot dopadający mysz, uda się nam osiągnąć długo wyczekiwany sukces zawodowy lub towarzyski. Jeśli jednak bliżej nam do myszy, prawdopodobnie znajdujemy się w sytuacji, w której nasze działania mogą nam zaszkodzić lub zagłębiamy się coraz mocniej w sieć kłamstw i fałszu.

Jak więc interpretować nasze sny?

Mimo, że senniki wskazują kota jako symbol prawie jednoznacznie negatywny, powinniśmy pamiętać, że stanowią one jedynie zbiór ogólnych wskazówek, które możemy brać pod uwagę przy interpretacji naszych snów. Symbole senne są kwestią indywidualną i mogą mieć dla różnych osób diametralnie inne znaczenia. Zdaniem naukowców, widok konkretnego zwierzęcia lub przedmiotu we śnie jest raczej zbiegiem okoliczności niż mistycznym przysłaniem, dlatego jeśli we śnie zobaczymy kota powinniśmy raczej pochylić się nad nim i go pogłaskać niż przesadnie analizować jego znaczenie jako symbolu.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki i corgi właśnie zostali rodzicami. Ich szczeniaki są niezwykłe
  2. Poruszający apel o pomoc schroniska w Radysach. Potrzeba rąk do pracy i podstawowych produktów dla zwierząt
  3. Brzuch owczarka był ogromny. Właściciele czekali na szczeniaki, prawda zwaliła ich z nóg
  4. Urzędniczka trzymała kundelka w pełnym żarze. Zagłodzone zwierzę walczy o życie
  5. Obrazek jest niesamowicie trudnym testem na spostrzegawczość. Tylko 1% ludzi jest w stanie go zdać
  6. Strażak uratował szczeniaka z pożaru. Zachowanie właścicieli w lecznicy wprawia w osłupienie

Źródła :wamiz.pl sennik.biz

Następny artykuł