Kotka zmarła przez błąd lekarza
Źródło: Twitter

Weterynarz pomylił leki dla kota. Skutki okazały się katastrofalne

30 Marca 2020

Kot został zaprowadzony do weterynarza na rutynową kontrolę. Lekarz pomylił leki i przez przypadek uśpił mruczka.

Michelle Olson umówiła swojego kota na rutynową kontrolę do weterynarza. Mruczek był zdrowy i nie sprawiał żadnych kłopotów. Dawno nie miał jednak robionych podstawowych badań oraz należało go zaszczepić. Kobieta opuściła gabinet lekarski z mruczkiem na rękach. Chwilę później odebrała niepokojący telefon...

Weterynarz uśpił kota

Kobieta zaprowadziła swojego kota do lecznicy weterynaryjnej Suburbia North Animal Hospital w Houston. 8-letnia kotka o imieniu Sophie była zdrowym mruczkiem. Należało jej wykonać tylko podstawowe badania. W drodze powrotnej do domu Michelle otrzymała niepokojący telefon z kliniki. Okazało się, że lekarz pomylił leki! Przez przypadek kotce został podany zastrzyk, który wykonuje się przy eutanazji.

- Lekarz sam zadzwonił i powiedzia: Natychmiast wróć z Sophie do gabinetu. Podaliśmy jej truciznę, zamiast leku na wściekliznę - powiedziała Olson w ABC 13.

Michelle nie mogła uwierzyć w to, co słyszy. Od razu zmieniła kierunek jazdy i wróciła do weterynarza. Trzymając kotkę na rękach wbiegła do lecznicy. Cały czas do niej mówiła, aby zwierzę nie straciło przytomności. Lekarze podali jej kroplówkę, próbowali ratować mruczka. Niestety, dwa dni później Sophie odeszła. Nie udało jej się uratować...

Błąd lekarzy

Lekarze wyrazili skruchę za zaistniałą pomyłkę. Wyznali, że taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca. Michelle Olson nie pozwała kliniki. Całą sytuację opisała jednak w mediach społecznościowych, aby ostrzec innych właścicieli kotów na to, aby zwracali uwagę, co lekarze podają zwierzętom.

- Moim celem nie jest walka, a uświadomienieludziom, aby nie bali zadawać się pytań weterynarzom, tak aby nie zdarzyło się to już nigdy więcej - zakończyła.

ZOBACZ FILMIK:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porzucili psa w sezonie wakacyjnym. Husky ze schroniska znalazł dom
  2. Pierwsze chwile kociaka w nowym domu. Wszystko, co musisz wiedzieć
  3. Chcieli oddać psa do schroniska, bo był agresywny. Pracownikom odebrało mowę na widok czworonoga
  4. Niezwykłe zachowanie psa w szpitalu. Czworonóg pomaga lekarzom i pielęgniarkom
  5. Pitbull chwycił niemowlę za pieluchę. Matka nie zdążyła zareagować
  6. Zaopiekował się 4 porzuconymi kotkami. Kiedy zaczęły rosnąć, odkrył czym naprawdę są

Źródło: koty.pl, dailymail.co.uk

Następny artykuł