kot siedzi
Źródło: pixabay/rmsep4

77-latka wyszła na spacer. Kiedy zobaczyła na mieście kota sąsiada, zamurowało ją. Wiedziała, że nie jest dobrze

29 Czerwca 2020

Kot błąkał się po okolicy, miaucząc i zaglądając do znajdującego się nieopodal kanału irygacyjnego. Zaniepokojona dziwnym zachowaniem zwierzęcia, kobieta postanowiła sprawdzić, jaki jest jego powód. Podążając za wzrokiem kota, dostrzegła leżącego w kanale mężczyznę.

Kot za swoje zasługi otrzymał medal oraz oficjalne gratulacje od szefa lokalnej policji. Tylko dzięki niemu udało się uniknąć tragedii. Instynkt i inteligencja zwierzęcia oraz postawa jego sąsiadów uratowały mężczyźnie życie.

Pies robi niesamowitą rzecz dla chorego brata. Ukryta kamera nagrała wszystko, wideo powala na łopatkiPies robi niesamowitą rzecz dla chorego brata. Ukryta kamera nagrała wszystko, wideo powala na łopatkiCzytaj dalej

Mężczyzna był w poważnych tarapatach, uratował go kot

Podczas spaceru, 16 czerwca około godziny 19:30 emerytka na spacerze napotkała kotkę swojego sąsiada. Mruczek zachowywał się niepodobnie do siebie, zwykle nieśmiałe zwierzę podchodziło do ludzi i wyraźnie próbowało zwrócić ich uwagę na pobliski kanał burzowy wypełniający się deszczem. 77-latka postanowiła sprawdzić, co kotka próbuje jej przekazać, poszła za nią i podążyła za wzrokiem kota. Zdziwiona odkryła, że w kanale znajduje się leżący na plecach mężczyzna. Szeroki na 60 i głęboki na 40 metrów rów prawie w połowie wypełniony był już wodą, groziło mu więc utonięcie.

Zwierze instynktownie wyczuło że mężczyźnie zagraża niebezpieczeństwo i znalazło sposób na powiadomienie o tym osób, które mogły by przyjść mu z pomocą. Gdyby nie fakt, że sąsiedzi znali się na tyle dobrze by rozpoznać nietypowe zachowanie kota mogłoby dojść do tragedii. Emerytka od razu pobiegła po pomoc, wraz z 48-letnią córką, 40-letnim właścicielem kota oraz jego 20 oraz 18-letnimi synami udało jej się wyciągnąć mężczyznę i udzielić mu pierwszej pomocy. Uratowany człowiek wyszedł z opresji cało, nie licząc kilku siniaków i zadrapań.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Rodzice tylko na chwilkę zostawili noworodka samego ze swoim psem. Niebywale, co zrobiły zwierzaki, wszystko się nagrało
2.Coraz więcej adopcji w schronisku "Na Paluchu". Odnotowano najmniejszą liczbę zwierzaków w historii placówki

Kot nagrodzony przez miejscową policję

Piątka osób, które zaangażowały się w akcję ratowniczą oraz kotka Koko otrzymały oficjalne pochwały oraz dyplomy. Kotu wręczono na dodatek przysmaki oraz zapas karmy. Tomoko Nitta, wyraźnie dumny właściciel zwierzaka powiedział na ceremonii "Chciałbym jej po prostu powiedzieć: dobra robota, gdyby nie ona nie uratowalibyśmy go." Ze słowami Nitty zgodził się oczywiście komendant policji, kotka jednak wydawała się onieśmielona tymi zaszczytami i gdy policjant chciał ją pogłaskać odsunęła główkę. Mimo to ceremonia honorująca wszystkich ratowników może zostać uznana za udaną. W mowie podsumowującej ich osiągnięcia komendant podkreślił, że więzy łączące lokalną społeczność i kota pozwoliły uratować mężczyźnie życie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewidomy pies został znaleziony na śmietniku. Jego zdjęcia przed i po są niesłychane
  2. Pies robi niesamowitą rzecz dla chorego brata. Ukryta kamera nagrała wszystko, wideo powala na łopatki
  3. Na obrazku ukrył się kot. Tylko 1 na 100 osób potrafi go znaleźć
  4. Mężczyzna spadł z drabiny i zemdlał. Jego pies zrobił niesamowitą rzecz, ratownicy nie mogli uwierzyć
  5. Brzuch owczarka był ogromny. Właściciele czekali na szczeniaki, prawda zwaliła ich z nóg
  6. Strażak uratował szczeniaka z pożaru. Zachowanie właścicieli w lecznicy wprawia w osłupienie

Żródło: The Jakarta Post

Następny artykuł