Kot zaprzyjaźnił się z grupą fretek
Źródło: twitter/garo004giru

Porzucony kot został adoptowany przez fretki. Myśli, że jest jednym z nich

29 Kwietnia 2020

Kot o imieniu Komari był 5-miesięcznym maluchem bez dachu nad głową. Całe szczęście rodzina, która go znalazła, przygarnęła znajdę do swojego domu. Teraz kociak ma towarzystwo piątki fascynujących drapieżników.

Rodzina znalazła bezdomnego kota, gdy ten miał jedynie 5 miesięcy. Od razu zapragnęła zaadoptować malucha. Zastanawiano się jedynie, jak przyjmą znajdę pozostali domownicy, czyli wesoła grupa 5 fretek!

Kot miał dużo szczęścia

Komari błąkała się bez domu już od małego. Nie wiadomo, ile miała dokładnie lat, gdy ją porzucono. Została znaleziona przez rodzinę, która od razu udała się z nią do weterynarza. Okazało się, że maluch ma dopiero 5 miesięcy. Czekał na nią trudny wiek dorastania. W domu adopcyjnym miała towarzystwo pięciu fretek, którymi się dość mocno zainspirowała. Komari uznała, że drapieżniki są wzorcami do naśladowania. Zapragnęła stać się jedną z nich!

Grupa pięciu fretek od początku zaakceptowała obecność kotki. Zwierzaki nie odrzuciły kociaka, tylko z zaczęły się nim opiekować. Ten instynkt opiekuńczy może dziwić, bo mowa tutaj o samych samcach! Fretki od razu zakochały się w nowym domowniku. Komari tak mocno zżyła się z drapieżnikami, że teraz sama myśli, że jest fretką! Zachowuje się tak samo, naśladuje każdy ruch starszych przyjaciół. Nietypowe wychowanie na pewno pozytywnie odbija się na kocie, który teraz jest naprawdę szczęśliwy.

Fretki od pierwszych dni zaczęły traktować Komari jak "swoją". Przytulały się, razem zasypiały, wspólnie się bawiły. Kotka mogła liczyć na długie godziny wylegiwania się w ciepłym futrze starszych zwierząt. Rodzina adopcyjna na pewno się cieszy, że zwierzęta tak doskonale się dogadują. Na zdjęciach widać, że czworonóg tak mocno zżył się z drapieżnikami, że właściwie stał się nierozróżnialny! Sierść nabrała podobnych barw, długość ciała też jest podobna. Jedyna różnica to ogon. Tutaj Komari nie ma sobie równych.

Fretki to zwinne drapieżniki, które z roku na rok stają się coraz częstszymi domownikami. Jednak zanim zaprosimy to zwierzę do naszego domu, powinniśmy przemyśleć decyzję. Choć są urocze, na pewno są wielkimi rozrabiakami, które potrzebują dziennie 3 godzin ruchliwego wybiegu. Najlepiej czują się w towarzystwie innych osobników tego gatunku, ale historia Komari uczy, że nie jest to reguła. Fretki to towarzyskie zwierzęta, na pewno dogadają się nie tylko z kotem, lecz z każdym innym czworonogiem.

Komari już dorosła, stado fretek powiększyło się o nowe maleństwa. Mimo wieku, kot nie utracił swoich przyzwyczajeń. Dalej myśli, że jest bardziej fretką niż mruczkiem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Choć kotka podrosła, nie zapomniała o swoich przyjaciołachChoć kotka podrosła, nie zapomniała o swoich przyjaciołach
twitter/garo004giru

Prawdziwe miejsce zabaw!Prawdziwe miejsce zabaw!
twitter/garo004giru

Fretek jest coraz więcej, ale nadal traktują kotkę jak przyjaciółkęFretek jest coraz więcej, ale nadal traktują kotkę jak przyjaciółkę
twitter/garo004giru

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies wsiadł za kółko auta. Obok siedziało małe dziecko
  2. Husky położył się na łóżku. Nie zauważył leżącego na nim niemowlęcia
  3. Szczeniak odegrał tragiczną scenę. Właściciele myśleli, że to koniec
  4. Husky przez przypadek zaczepił dziecko. Ojciec wszystko nagrał
  5. Porzucili psa na wysypisku śmieci. Niewiarygodne jak zmienił się po roku
  6. Uratowała ciężarną suczkę przed eutanazją. Kobieta zaniemówiła, gdy zobaczyła szczeniaki

Źródło: earthporm.com

Następny artykuł