Kobieta podrzuca kota w transporterze przed schronisko, upał
Źródło: screen shot/Youtube/ WKBT TV

Porzucili kota w 30-stopniowym upale. Zwierzę nie miało szans

28 Maja 2020

Kot został podrzucony pod drzwi schroniska. Co więcej - jego właściciele zostawili go zamkniętego w transporterze, nie informując o tym nikogo. Tamtego dnia było prawie 30 stopni Celsjusza, zwierzę zaczęło się dusić.

Kamery ochrony umieszczone na budynku należącym do organizacji Winona Area Humane Society zarejestrowały oburzającą scenę. Przed instytucją parkuje samochód. Ze środka wysiada kobieta, niesie transporter. Zostawia go pod ławką i w popłochu odbiega z powrotem do pojazdu. Auto szybko odjeżdża. Zamknięte zwierzę znalazło się w pułapce - właściciele zostawili je na pewną śmierć.

Kot ledwo uszedł z życiem

Kiedy jeden z pracowników Winona Area Humane Society usłyszał stłumione miauczenie kota, nie miał żadnych wątpliwości - gdzieś w pobliżu placówki znajduje się cierpiące zwierzę wzywające pomocy. Wolontariusze od razu rozpoczęli poszukiwania i po chwili dokonali zatrważającego odkrycia. Ktoś zostawił przed budynkiem kota zamkniętego w transporterze. Mruczek został tak na prawdę skazany na śmierć w męczarniach. Tamtego dnia był słoneczny, upalny dzień. Łatwo sobie wyobrazić, jakie warunki panowały w pojemniku, w którym znajdował się czworonóg. Wolontariusze nie wahali się ani chwili - od razu wydobyli zwierzaka z jego więzienia.

Niewiele brakowało, a kto by się udusił i przegrzał. Zwierzak mógł umrzeć w męczarniach. Wolontariusze apelują - jeżeli ktoś jest zmuszony do pozostawienia swojego pupila w schronisku, powinien poinformować o tym personel placówki. Gdyby nie czujność pracowników WAHS oraz szczęśliwy przypadek, kot zginąłby w dusznym, rozgrzanym transporterze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pitbull i husky doczekali się dziecka. Maluch wygląda spektakularnie, słodycz sama w sobie 2. Kot jest dziś wyjątkowo niezadowolony. Jak myślicie, z jakiego powodu?

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

Kot prawie udusił się w nagrzanym transporterzeKot prawie udusił się w nagrzanym transporterze
screen shot/Youtube/ WKBT TV

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu ukrył się kot. Tylko 10% społeczeństwa umie go znaleźć bez podpowiedzi, reszta wymięka
  2. Buldog został przyłapany na oglądaniu telewizji. Reakcja psa na straszną scenę zaskakuję
  3. Porażająca sytuacja w polu na Mazowszu. Ktoś w zatrważający sposób potraktował bezbronnego żurawia
  4. Przeszedł 60 kilometrów w poszukiwaniu właścicielki. Pies chciał wrócić do domu
  5. Tragiczna sytuacja koni w Janowie Podlaskim to efekt wielomiesięcznych zaniedbań? Co teraz dzieje się w stadninie?
  6. Miliony zwierząt giną w straszny sposób. Czy uda się uratować bezbronne stworzenia?

Źródło: news8000.com

Następny artykuł