Pani i husky uśmiechają się do siebie
Źródło: Pixabay/tranmautritan

Czy Twój zwierzak jest naprawdę szczęśliwy? Znamy odpowiedź

28 Kwietnia 2020

Kot czy pies? Ten odwieczny spór chyba nigdy nie znajdzie rozwiązania. Jedno jest pewne - zwierzak w domu to prawdziwe szczęście, szczególnie teraz, w czasie kwarantanny. Jednak czy nasi pupile równie entuzjastycznie podchodzą do spędzania tak dużej ilości czasu ze swoimi właścicielami?

Właściciele zwierzaków z pewnością mogą potwierdzić, że obecność ich pupili umila im czas spędzany w kwarantannie. Trudno sobie wyobrazić spędzanie godzin przy ulubionym serialu na Netflixie bez mruczącej kulki ułożonej na naszych kolanach. Albo bez zaczepek spragnionego zabawy psiaka. Ciekawe, czy zwierzaki cieszą się z naszej obecności w równym stopniu, co my z ich. Jaka może być perspektywa naszych milusińskich?

Zwierzaki w kwarantannie - jak one znoszą tę niecodzienną sytuację?

W wypowiedzi dla CNA LifestyIe, weterynarz dr. Jaipal Singh Gill stwierdza:

- Możemy sobie wyobrazić, że wiele zwierzaków jest bardzo szczęśliwa z tego, że ich właściciele spędzają z nimi teraz tyle czasu.

Nasi czworonożni przyjaciele mogą w końcu spędzić z nami więcej czasu. Dostają więcej upragnionej uwagi i czułości, mogą nam towarzyszyć w praktycznie każdej czynności w ciągu dnia. Siedzisz przy biurku i pracujesz zdalnie - na parapecie obok drzemie kot. Od czasu do czasu go pogłaszczesz, zwierzak jest w siódmym niebie. Robisz sobie przerwę na obiad - Twój psiak "siada" z Tobą do stołu i chętnie towarzyszy Ci w posiłku. Już nie mówiąc o tych wszystkich pieszczotach i pogawędkach, uwadze - której często zapominaliśmy dawać naszym podopiecznym.

Jednak nie zawsze tak się dzieje. Niestety wiele zwierzaków pada ofiarami... namiernego entuzjazmu swoich właścicieli. W związku z praktycznie ciągłym przebywaniem w zamknięciu i izolacji, naturalną koleją rzeczy jest to, że ludziom się nudzi. Można przymknąć oko na różne szalone pomysły, na które niektórym zdarza się wpaść. Jednak nie na te, w trakcie których realizacji cierpią zwierzęta. A to niestety zdarza się coraz częściej. W internecie codziennie pojawiają się filmiki, na których właściciele czworonogów "chwalą" się tym, co robią ze swoimi zwierzakami.

Również zwiększone natężenie hałasu i bodźców może niekorzystnie wpływać na niektórych pupili. Oczywiście wszystko zależy od charakteru danego zwierzaka, jednak trzeba mieć świadomość, że przykładowo nasz kot przywykł do kilku godzin wytchnienia, które poświęcał na swoje własne, kocie sprawy. Nagle stało się tak, że naturalny rytm dnia został zaburzony - i dla części naszych milusińskich może być to trudne do zrozumienia i zaakceptowania.

Mimo, że odpowiedź na pytanie nie jest jednoznaczna, dla większości zwierzaków nasza zwiększona obecność to przeogromne szczęście. Dbajmy o naszych milusińskich i wykorzytujmy czas spędzony w domu na okazywanie im jak najwięcej miłości i troski.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dla większości zwierzaków nasza obecność jest wielkim szczęściemDla większości zwierzaków nasza obecność jest wielkim szczęściem
Pixabay/catnamejoe

Każdy zwierzak potrzebuje miłości i opiekiKażdy zwierzak potrzebuje miłości i opieki
Pixabay/SimonaR

A Wy jak spędzacie czas z Waszymi milusińskimi?A Wy jak spędzacie czas z Waszymi milusińskimi?
Pixabay/Fran__

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamera przyłapała kota w pokoju dziecka. Rodzice przeżyli niemałe zaskoczenie
  2. Znalazł 3-dniowe szczenięta w kontenerze. Pieski porzucono w okropnych warunkach
  3. Rodzina straciła dom i psa w katastrofie żywiołowej. Żałobę po owczarku przerwało niezwykłe wydarzenie
  4. Owczarek dostał niezwykłą misję. Los żołnierzy jest w jego łapach
  5. Dziecko czekało trzy lata na powrót zaginionego kota. Gdy wrócił matka nagrała wzruszające spotkanie
  6. Przez wiele lat próbował złapać swój ogon. Niewiarygodna reakcja psa, gdy w końcu mu się udało

Źródło: cnalifestyIe.channelnewsasia.com

Następny artykuł