kot oblany oliwą
Źródło: facebook/OSP Knyszyn

Strażacy oblali kota oliwą. "Pierwszy raz w życiu widziałem taką sytuację"

26 Listopada 2020

Strażacy z Ochtoniczej Straży Pożarnej w Knyszynie zostali wezwani do niecodziennej akcji ratunkowej. Malutki kotek potrzebował wsparcia, kiedy to utknął w rurze śmietnika. Mundurowi zdecydowali się na użycie oliwy, aby go wyciągnąć.

- ALARM! W dniu 23.11.20 o godzinie 11:11 otrzymaliśmy zgłoszenie o uwięzionym kocie w rurze spływowej w koszu na śmieci w Knyszynie. Działania polegały na uwolnieniu kota przy użyciu oliwy - napisali strażacy z OSP na Facebooku.

Dziecko przywiązało psa do ławki i porzuciło. Ale treść listu przyprawia o łzy, powód jest zupełnie inny niż myśliszDziecko przywiązało psa do ławki i porzuciło. Ale treść listu przyprawia o łzy, powód jest zupełnie inny niż myśliszCzytaj dalej

Strażacy pomogli kotu

Kotek był tak mały, że łatwo można było go skrzywdzić. Mundurowi zdecydowali się na użycie oliwy. Trzeba przyznać, że to dość niecodzienne narzędzie, ale skoro skuteczne i nieszkodliwe, to czemu z niego nie skorzystać?

- Pewnie szukał jedzenia i się zaklinował. Pierwszy raz w życiu widziałem taką sytuację. Postanowiliśmy oblać zwierzę oliwą. Inaczej byśmy go nie wyciągnęli - powiedział TVN24 Zdzisław Kulikowski z OSP Knyszyn.

Akcja przebiegła pomyślnie. Strażacy poinformowali, że kot cały i zdrowy został wypuszczony na wolność. Choć akcja zdecydowanie zasługuje na uznanie, to niektórzy internauci mili za złe mundurowym, że nie powiadomili weterynarza. Czy tak mały kotek poradzi sobie na wolności?

- No ale co to za pomoc- a co dalej - kocie dziecko wypuszczone na pastwę losu- głodne, mokre, brudne, wystraszone? To już nie można było zawieźć do weterynarza, jakaś fundacja na pewno by pomogła. To nie był dziki kot ,żeby go wypuszczać. Pewnie teraz cierpi gdzieś w kącie z zimna i głodu.
- Brawo WY
- Szkoda tylko ze kotek nie trafił do weterynarza
- Jeśli kotek nie trafił do weta to tylko płowa zadania wykonana i nie ma się czym chwalić ..
- Biedny kotek - pisali internauci na Facebooku OSP Knyszyn.

Zgadzacie się z nimi? Czy strażacy powinni odwieźć kotka do lecznicy, czy dobrze zrobili wypuszczając go? Z pewnością, gdyby nie oni to maluch mógłby nie przeżyć.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Przyłapali kota na gorącym uczynku i o mało nie dostali zawału. Jego reakcja nie mieści się w głowiePrzyłapali kota na gorącym uczynku i o mało nie dostali zawału. Jego reakcja nie mieści się w głowieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  2. Fakt: Dramat polskiej aktorki na wakacjach w egzotycznym kraju. Dowiedziała się, że jest zakażona. Utknęła na miejscu
  3. Robert Janowski adoptował psią seniorkę ze schroniska. Nic nie zwiastowało tragedii, bardzo współczujemy
  4. Tragedia w Świętokrzyskim. Znaleziono zwłoki 48-latka pozbawione kończyn, posesji pilnował amstaff
  5. Skandal. Nie mieści się w głowie, co pseudowłaściciel zrobił owczarkowi. Pies umierał w męczarniach
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Innowacyjny smartfon od Oppo zachwyca zwijanym ekranem. Niestety, są też złe wieści

źródło: tvn24

Następny artykuł