Kotek leży na ziemi na podwórku
Źródło: Instagram /cloethekitten

Znalazła małego kotka w alejce. Kiedy zabrała go do weterynarza, zdębiała

21 Maja 2020

Kotek leżał na ziemi, a w okół niego nie było nikogo. Prawdopodobnie został porzucony przez matkę. Zwierzę było głodne, zmęczone i niezaopiekowane. Kiedy kobieta zobaczyła kociaka w alejce, wiedziała, że nie może go zostawić.

Mieszkanka Kalifornii znalazła 3-tygodniowego kotka na swojej drodze do domu. Kobieta nalała mu do pojemniczka wody, widać było, że zwierzę jest same. Bree nie potrafiła odejść od kociaka, nie chciała zostawiać go na pewną śmierć. Kobieta zabrała go do swojego domu. Zdecydowała się walczyć o jego życie.

Kobieta uratowała kota przed śmiercią

Kobieta zabrała kotka do weterynarza, czym prędzej chciała się dowiedzieć, jaki jest jego stan zdrowia. Niestety, lekarz nie miał dla niej najlepszych informacji. Wyznał, że zwierzę jest bardzo odwodnione, zagłodzone, zapchlone i na dodatek ma bardzo dużą ilość pasożytów w przewodzie pokarmowym. Nie da się ukryć, że diagnoza nie brzmiała zbyt optymistycznie. Ponad to lekarz powiedział, że gdyby kot nie został znaleziony, najprawdopodobniej następnego dnia mógłby już nie żyć.

Bree wróciła do domu z dokładnymi zaleceniami lekarskimi. Co godzinę karmiła małego kociaka przez strzykawkę, a gdy maluch zaczął przybierać na wadze, zaczęła robić to "rzadziej", czyli co 3-4 godziny.

Kotka o imieniu Cloe zaczęła czuć się coraz lepiej. W nowym domu bardzo jej się podobało, właścicielka była zachwycona mruczkiem. Do tego stopnia, że kilka miesięcy później właścicielka adoptowała drugiego kota. Zwierzaki szybko zaprzyjaźniły się ze sobą. Dziś nie odstępują siebie na krok.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromny kot pojawił się w schronisku. Wolontariusze przecierali oczy na jego widok
2. Pies z ludzką twarzą. Ludzie są porażeni, gdy widzą jego zdjęcia

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

KotkaKotka została znaleziona, gdy miała 3 tygodnie
Instagram/cloethekitten

KOTKIDziś jest dużym i dorosłym kotem
Instagram/cloethekitten

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu skrył się puchaty piesek, widzisz? Zagadka dla bystrzaków, nawet właściciele nie potrafili go znaleźć
  2. Ogromny kot pojawił się w schronisku. Wolontariusze przecierali oczy na jego widok
  3. Przed schroniskiem, żyły w strasznych warunkach. Nagrano momenty, gdy psy pierwszy raz widzą ocean
  4. Sarna zakleszczyła się w płocie. Materiał z akcji ratunkowej poraża
  5. Leśnicy natrafili na martwe zwierzę. Rzadki gatunek objęty ochroną
  6. Znalazł na ulicy biedną chihuahuę. Weterynarz odkrył wstrząsającą prawdę, która zmieniła bieg wydarzeń

Źródło: wamiz.pl

Następny artykuł