kot na rękach
Źródło: instagram.com/ omarmainecoon

Zaadoptowała rasowe kociątko. Gdy zaczęło rosnąć, zdębiała, wcale nie przypominało zwyczajnego kota

20 Listopada 2020

Kot, którego adoptowała Stephy Hirst z Melbourne przerósł jej najśmielsze oczekiwania. Decydując się na maine coona zdawała sobie sprawę z tego, że mruczki tej rasy osiągają niemałe rozmiary. Nigdy nie sądziła jednak, że jej pupil trafi do księgi rekordów Guinnessa.

Kot nie obiegał rozmiarem od reszty swojego rodzeństwa. Zwierzak od razu wpadł kobiecie w oko. Mruczek, którego zabrała od hodowcy, miał ważyć około 9 kilogramów. Tę wagę Omar osiągnął jednak po zaledwie roku. Wtedy jego właściciele zrozumieli, że ich pupil jest wyjątkowy. Wyglądało na to, że nigdy nie przestanie rosnąć. Zatrzymał się jednak na wadze 13 kilogramów. Mierzy przy tym 120 centymetrów długości, co czyni go najdłuższym kotem na świecie. Jego profil na Instagramie obserwuje ponad 150 tysięcy osób. Nic dziwnego, jest na co popatrzeć.

Stres u psów - po czym go poznać i jak sobie z nim radzić? 7 najważniejszych oznak u zestresowanych pupiliStres u psów - po czym go poznać i jak sobie z nim radzić? 7 najważniejszych oznak u zestresowanych pupiliCzytaj dalej

Kot nie przestawał rosnąć

Początkowo, fakt że pupil wciąż przybiera na masie, a jego tułów ciągle rośnie, byli zaniepokojeni. Bali się, że może cierpieć na jakieś zburzenia lub choroby genetyczne. Szybko jednak okazało się, że jest w pełni zdrowy, po prostu urósł bardziej od reszty swojego rodzeństwa.

W postach na Instagramie i wywiadach Stephy opisuje dzień swojego pupila. Codziennie budzi się około godziny 5:00, by zjeść cztery filiżanki suchej karmy. Po porannym posiłku wygrzewa się w słońcu na stojącej w ogrodzie trampolinie. Aż do kolacji zajmuje się normalnymi kocimi sprawami. Dopiero ostatni posiłek tego dnia jest w jego wypadku niezwykły - opiekunowie karmią go surowym mięsem kangura. "To jedyne mięso, które możemy znaleźć i które naprawdę chce jeść" stwierdziła jego właścicielka pod jednym ze zdjęć.

Mruczek stał się tak duży, że właściciele musieli wyprosić go ze swojej sypialni. Twierdzą, że zajmował zbyt dużo miejsca w ich łóżku. Co noc wyciągał się na nim na całą długość, często spychając opiekunów lub wbijając w nich łapki z wyciągniętymi pazurkami, by zmusić ich do zrobienia mu miejsca.

Od kiedy Stephy założyła swojemu pupilowi konto na Instagramie, znajomi co chwilę pytają ją, czy jej zwierzak naprawdę tak wygląda. Wielu myśli, że jego tułów został wydłużony w Photoshopie. Są bardzo zdziwieni, gdy na własne oczy mogą przekonać się, że nie ma tu mowy o żadnym fotomontażu.

Biuro rekordów Guinnessa nie potwierdziło na razie tytułu Omara. Wciąż może się nim pochwalić inny maine coon, mruczek o imieniu Ludo mierzy dokładnie 118,15 centymetra długości. Choć wygląda na to, że kot australijki go przerósł, musi przejść ceremonie oficjalnego mierzenia i wręczenia tytułu.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Pomalowany na zielono, chory pies został znaleziony na ulicy. Prawda o jego sierści zadziwia
2. Polka ma 57 lat i 2 lata temu została fotomodelką. Sylwetki może pozazdrościć jej niejedna nastolatka
3. Dlaczego pies mruczy? Rozwiązanie zagadki nie powinno cię dziwić, istnieje proste wytłumaczenie

Omar należy do największej rasy kotów domowych

Maine coony uważane są za największe koty domowe. Choć wyglądem przypominają dziko żyjące drapieżniki, z natury są towarzyskie i łagodne. Uwielbiają kontakt z człowiekiem i szybko przyzwyczajają się do swoich opiekunów. Dorosłe zwierzaki ważą od 7-10 kilogramów, choć zdarzają się zarówno mniejsze, jak i większe osobniki.

Ich rozmiar i usposobienie przyniosły im ogromną popularność wśród miłośników tych zwierząt. Praktycznie każdy słyszał o maine coonach. Uważane są za koci odpowiednik psich "łagodnych olbrzymów". Zdaniem niektórych za tak majestatycznym wyglądem musiał iść wielki charakter.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Omar dzisiaj

Po 10 dniach rozłąki piesek wreszcie usłyszał głos właściciela. Wtedy się zaczęło, nikt nie był w stanie go powstrzymaćPo 10 dniach rozłąki piesek wreszcie usłyszał głos właściciela. Wtedy się zaczęło, nikt nie był w stanie go powstrzymaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Polsat wyjawił porażającą prawdę. Nic nie zwiastowało tragedii. Wsiedli na pokład samolotu bez najmniejszych obaw
  3. Szlachetny gest polskiego proboszcza. Gdy zobaczył 10 szczeniaków w potrzebie, nie mógł postąpić inaczej
  4. Michał Wiśniewski zawsze kochał psy. Kiedyś spotkał go jednak bardzo nieprzyjemny incydent
  5. Nagrano pierwszą wizytę husky'ego u fryzjera. Właściciel wytrzeszczył oczy, gdy obejrzał nagranie, nie znał go od tej strony
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Nie mogli uwierzyć w tajemnicze znalezisko na środku pustyni. Olbrzymi metalowy monolit dziełem kosmitów?

źródło: webniusy.pl

Następny artykuł