Kot Ben
Źródło: instagram/benbencatcat

Kot miał zostać uśpiony, bo był tak brzydki, że nikt go nie chciał. 24 godziny przed planowanym zabiegiem wydarzył się cud

19 Listopada 2020

Kot, który trafił do schroniska w British Columbii, miał wkrótce skończyć swój żywot. Niepełnosprawne zwierzątko miało niemal zerowe szanse na adopcje ze względu na swój wygląd. Nikt nie chciał dać mu drugiej szansy. Kiedy już władze zaplanowały ostateczny termin zabiegu eutanazji, nieoczekiwanie wydarzyła się niemożliwa rzecz. W drzwiach schroniska stanął jego jedyny wybawca.

Kot o imieniu BenBen o mało nie stracił życia przez ludzką próżność i fakt, że nie był wystarczająco "ładny", by stać się domowym pupilem. Zwierzątko o rudym futerku bardzo wiele wycierpiało w swoim życiu, dlatego jedyne, o czym marzyło to akceptacja takim, jakim jest oraz odrobina troski ze strony człowieka.

Kotka przez 12 lat mieszkała w kościele. Po jej śmierci odprawiono wyjątkową ceremonięKotka przez 12 lat mieszkała w kościele. Po jej śmierci odprawiono wyjątkową ceremonięCzytaj dalej

Okaleczony kot czekał na wyrok

Fakt, że zwierzęta zmagające się z niepełnosprawnościami są najrzadziej adoptowane, pewnie dla nikogo nie będzie dużym zaskoczeniem. Na własnej skórze przekonał się o tym rudy kocurek o imieniu BenBen, który pewnego dnia został znaleziony wpółżywy na ulicy, a następnie przetransportowany do najbliższego schroniska.

W tamtej chwili jego ciało pokrywały liczne, głębokie rany, które prawdopodobnie były konsekwencją ataku ze strony dzikiego zwierzęcia. Okaleczony pupil cudem uszedł żywo z brutalnej napaści, lecz poniósł przy tym olbrzymią stratę.

Smutny BenBen miał nie tylko poraniony pyszczek, ale także odgryzione ucho. Z powodu nieidealnego wyglądu nikt nawet nie wyrażał najmniejszej chęci zaadoptowania bezpańskiego kotka. Rudy mruczek patrzył przez kraty smutkiem i czekał na dzień, kiedy wreszcie ktoś dostrzeże w nim coś więcej, niż blizny po traumatycznych doświadczeniach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Spaniel ma już 2 lata, ale wygląda jak malutki szczeniaczek. Jest naprawdę wyjątkowy, więcej nie urośnie
2. Hollywoodzki aktor w jednej minucie zawarł niemal cały obraz Polski. Wyjątkowym nagraniem podzielił się w sieci
3. Michał Wiśniewski nawet dla psa wybrał niespotykane imię. Wybór może zdziwić

Ostatnie próby i utracona szansa

Lokalna organizacja praw zwierząt postanowiła pomóc BenBenowi i zwiększyć jego szanse na znalezienie nowego domu. Na samym początku zajęła się jego chorą łapką. Został na nią założony śliczny, różowy bandaż. Oprócz tego rudy kocurek przeszedł operację kręgosłup, dzięki której nie odczuwał bólu podczas poruszania się. Jednakże nawet to nie wystarczyło, żeby BenBen zyskał w oczach potencjalnych opiekunów.

W oczach osób odwiedzających schronisko kot zwyczajnie nie był wystarczająco atrakcyjny. Ludzie nawet nie zatrzymywali na nim wzroku, ponieważ nie chcieli adoptować niepełnosprawnego stworzenia. Pracownicy schroniska załamywali ręce. Wszelkie próby skłonienia miłośników zwierząt do adopcji kota spełzały na niczym.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami placówki, jedynym rozwiązaniem problematycznej sytuacji była eutanazja bezpańskiego zwierzęcia. Wkrótce BenBen miał zostać uśpiony.

Niewyobrażalny cud w schronisku

W ostatniej możliwej chwili los w końcu uśmiechnął się do okaleczonego kotka. Zaledwie 24 godziny przez zaplanowanym zabiegiem, pewien mężczyzna skontaktował się ze schroniskiem w sprawie rudego zwierzątka. Zapragnął uczynić z niego swojego przyjaciela i zabrać do domu. Gdy Amerykanin przyjechał po BenBena, niepełnosprawny maluch wreszcie odetchnął z ulgą i z wdzięcznością przytulił się do nowego właściciela.

Może i BenBen wciąż wygląda na smutnego z powodu swojego zranionego pyszczka, lecz dzisiaj jest prawdziwym szczęściarzem. Nie tylko ma kochających opiekunów, ale też zyskał wielką popularność za sprawą konta na Instagramie. Przykład BenBena to żywy dowód na to, że każde zwierzę, niezależnie od choroby czy stopnia niepełnosprawności, zasługuje na to, by ktoś je pokochał.

Cieszymy się, że jego historia zakończyła się szczęśliwie! Sam spójrz, jak wyglądał w chwili adopcji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dalmatyńczyk zakłóca kociakowi drzemkę. Wtedy dostaje niezapomnianą nauczkę, reakcja mruczka bawi do łezDalmatyńczyk zakłóca kociakowi drzemkę. Wtedy dostaje niezapomnianą nauczkę, reakcja mruczka bawi do łezCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Wojskowy śmigłowiec w akcji w Tatrach. Sytuacja była bardzo trudna
  3. Tak żyje Świerzyński. Własna stadnina, dorożki na każdą okazję i wielki jacht. Wypożyczenie bryczki do ślubu kosztuje krocie
  4. Roczna dziewczynka przytula się do gigantycznego bernardyna. Reakcja psa bezcenna
  5. Samotny owczarek niemiecki odwiedził komisariat. Przyszedł zgłosić własne zaginięcie
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Bill Gates nie zamierzał dłużej milczeć. Powiedział, co może zdarzyć się już za kilka miesięcy

źródło: podaj.to

Następny artykuł