Kot został przemytnikiem
Źródło: pixabay/ruineves

Kot próbował przemycić zakazany sprzęt. Strażnicy ruszyli za nim w pościg

15 Kwietnia 2020

Kot stał się bohaterem kronik policyjnych. Mruczek z Kostaryki zszedł na złą stronę, ale tak naprawdę wcale tego nie chciał. Okazało się, że został zmuszony!

Ludzka kreatywność nie zna granic. Również tych międzygatunkowych. Już teraz wiadomo, że pewne zwierzę zapisze się w historii światowej kryminalistyki. Dlaczego? Pewna grupa przestępcza wpadła na niecodzienny pomysł, by w rolę przemytnika wcielił się charakterny kot!

Kot uciekał strażnikom

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w więzieniu La Reforma w San Rafael de Alajuela, mieszczącym się niedaleko stolicy kraju – San Jose. Strażnicy byli przyzwyczajeni, że w okolicy często kręcą się bezpańskie i zagubione psy czy koty. Nie inaczej było w tym przypadku. Na początku nic nie zdziwiło ich w widoku przechadzającego się korytarzami kota. Jeden ze stróżów prawa zauważył jednak, że na grzbiecie czworonoga znajduje się przymocowany przedmiot.

Mundurowi od razu wszczęli alarm i rozpoczęli długi pościg za mruczkiem. Kot nie chciał dać się złapać. Zaczął uciekać korytarzami. Ostatecznie zwierzę schowało się w kanale ściekowym, by najpewniej tam poczekać do zmroku. Wtedy na pewno byłby nieosiągalny dla strażników. Po pięciu godzinach, które dla naczelnika La Reforma trwały pewnie nieskończoność, zwierzę poddało się. Policjanci mogli ogłosić sukces – udało im się złapać nieuchwytnego kota-przemytnika.

Kot bohaterem kronik policyjnych

Złapanie kota umożliwiło strażnikom dowiedzenie się, co zwierzę próbowało przemycić. Były to telefony komórkowe, które miały zostać przekazane określonym więźniom. Kot przenosił nie tylko aparaty, ale także karty i ładowarki. Co ciekawe bagaż w ogóle nie wpływał na zwinność czworonoga.

Kot nie jest pierwszym zwierzęciem, które było wykorzystywane przez grupy przestępcze. Całkiem niedawno świat usłyszał o gołębiach, które transportowały paczki z narkotykami. Koty, dzięki wrodzonej szybkości i przebiegłości, są idealnymi partnerami w przestępstwie. Potrafią przenieść nie tylko telefony, ale także piły, wiertła czy baterie. Nawet jeśli zostaną złapane, to każdy może spać spokojnie. Kot nikogo nie wyda.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tygrys pojawił się na gospodarstwie. Rolników zainspirował serial Netflixa
  2. Najmądrzejsze rasy psów. Możesz być zaskoczony
  3. Nie wierzyli, co robi kot na widok listonosza. Nagranie nie pozostawia wątpliwości
  4. Wyszła na spacer z żółwiem. Głupio tłumaczyła złamanie kwarantanny
  5. Pitbull nagle zniknął. Niesamowita reakcja psa po 7 miesiącach rozłąki
  6. Suczka golden retrievera urodziła małe. Właściciel zdębiał, gdy zobaczył szczeniaki

Źródło: tellerreport.com

Następny artykuł