Dachowiec w czerni i bieli, śpi.
Źródło: Pixabay/kissu

Postrzelił kota z niebezpiecznej broni. Właścicielka zwierzaka szuka winnego

14 Maja 2020

Kot o uroczym imieniu Baryła padł ofiarą bestialskiej napaści. Weterynarzom nie udało się uratować jego życia. Właścicielka kota szuka sprawiedliwości.

11 maja redakcja lokalnej pabianickiej gazety dostała poruszającą wiadomość. W niej mieszkanka Moglina Dużego opisała tragedię, która dotknęła ją i jej rodzinę. Poprosiła o pomoc.

Ktoś wielokrotnie strzelał do kota z wiatrówki

Pani Karolina była właścicielką uroczego kocura o imieniu Baryła. Zwierzak dostał tak urocze miano za względu na swoje imponujące wymiary - od momentu, kiedy trafił pod dach pani Karoliny, czworonóg wyrósł w oka mgnieniu na dorodnego kota. Baryła został znaleziony przez swoją opiekunkę 3 lata temu, kiedy był tak malutki, że nie potrafił samodzielnie jeść. Kobieta bez chwili wahania przygarnęła kota, który od razu stał się pełnoprawnym członkiem rodziny.

- Pomimo swojej kociej postaci był przy nas na każde zawołanie, zawsze gotowy na pieszczoty. Gdy tylko kogoś z nas bolał brzuch, to potrafił ogrzewać go przez kilka godzin albo pocieszać go w swoim kocim języku - napisała w poruszającym poście p. Karolina na Facebooku.

Zwierzak odwdzięczał się za okazane mu dobro i miłość tym samym. Szczęśliwie żył w ciepłym, bezpiecznym domu. Aż do dnia, kiedy ktoś bestialsko go zamordował.

Baryła został wielokrotnie postrzelony z wiatrówki. Kiedy jego opiekunowie pojechali z nim do weterynarza, było już za późno na ratunek. Śrut pocisku przedostał się do rdzeniu kręgowego, zwierzę uległo paraliżowi. Weterynarzom nie udało się ocalić jego życia.

Zrozpaczona pani Karolina pogrążyła się w żałobie, ale też nie zawiesiła broni - postanowiła złapać mordercę. Po zamieszczeniu wyciskającego wpisu, zaczęły się do niej odzywać inne osoby, których pupile również padły ofiarami podobnego ataku. Najprawdopodobniej tego samego sprawcy. Skala problemu okazała się być zatrważająco ogormna.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chcieli uśpić suczkę z powodu jej wieku. Pies bał się wyjść z kryjówki, niewiarygodne, co stało się dalej 2. Skandaliczne zachowanie turystów w Gdyni. Sposób, w jaki traktują małe foki woła o pomstę do nieba

Sprawą zajęła się policja. Z całych sił trzymamy kciuki za znalezienie bestialskiego mordercy zwierząt.

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot nagle podszedł do nosorożca. Reakcja zwierzęcia nie mieści się w głowie, wszystko się nagrało
  2. Pies nigdy nie został pocałowany. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy doświadcza bliskości człowieka
  3. Zabrudzona i spragniona wody shih tzu podeszła pod policyjny radiowóz. Zachowanie mundurowych budzi podziw
  4. 11-latek znęcał się nad kotem. Wszystko nagrał i opublikował w sieci
  5. Konie wracają na szlak nad Morskie Oko. Pojadą już za kilka dni
  6. Poprosił boksera o zejście z kanapy. Zwierzak lepiej wiedział, co jest dla niego lepsze

Źródło: zyciepabianic.pl

Następny artykuł