Smutny kotek siedzi na bruku
Źródło: unsplash/Raychan

Mężczyźni urządzili rajd samochodowy. Ucierpiał niewinny kot

11 Maja 2020

Kot padł ofiarą brutalnej napaści. Zwierzę cudem uniknęło śmierci. Sprawą zajęła się policja. Czy sprawcy zostaną ukarani?

Do tragedii doszło w Kłodzku. Dwóch młodych mężczyzn urządziło sobie rajd po mieście, w trakcie którego strzelali bronią pneumatyczną w okna opuszczonego hotelu oraz zaparkowanych samochodów. Na domiar złego na ich "zabawie" ucierpiało niewinne zwierzę.

Mężczyźni postrzelili kota z broni pneumatycznej

Dwóch mężczyzn pochodzenia ukraińskiego postanowiło zorganizować sobie skrajnie nieodpowiedzialną i niebezpieczną "zabawę". Wsiedli w samochód, obaj byli zaopatrzeni w niebezpieczną broń, otworzyli okna i... zaczęli mierzyć w okna mijanych samochodów i budynków. Jednak nie poprzestali na celowaniu w okna budynków. Opatrzyli sobie inny obiekt - był nim kot.

Mężczyźni wymierzyli w zwierzę i wystrzelili. Kula trafiła kota w łapę i poważnie zraniła. Całe szczęście na miejscu bardzo szybko pojawiła się policja i zatrzymała agresorów. Zwierzak trafił pod opiekę weterynaryjną, lekarze potwierdzili wersję zdarzeń. Kot padł ofiarą brutalnej napaści. Prawdziwym cudem było to, że mruczek przeżył.

Śledztwo mające na celu wyjaśnienie całego zajścia jest w toku, mężczyznom grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Podejrzani usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia oraz znęcania się nad zwierzętami, czekają na wyrok sądu w tej sprawie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zobaczył wychudzonego psa na cudzym podwórku. Zachowanie mężczyzny zasługuje na medal 2. Owczarek niemiecki ugryzł 17-latkę w twarz podczas zdjęć. Mamy zdjęcie po ataku

Jeżeli jesteście świadkami znęcania się nad zwierzętami - reagujcie. Nie pozostajcie obojętni na cierpienie niewinnych stworzeń.

Mamy nadzieję, że poszkodowany zwierzak szybko dojdzie do siebie. Całe szczęście jest pod bezpieczny i znajduje sie pod opieką lekarską. Trzymamy kciuki za jego rekonwalescencję!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Kot w ciężkim stanie trafił do szpitala.Kot w ciężkim stanie trafił do szpitala.
Pixabay/lizzyliz

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu znajduje się kot. Zaledwie 3% internautów potrafi go znaleźć, dasz radę?
  2. 5 chorób, które najczęściej atakują koty. Powinieneś na nie uważać
  3. Była wychłodzona i głodna. Mała wiewiórka pilnie potrzebowała pomocy
  4. Targi ze zwierzętami wciąż funkcjonują. Stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia
  5. Szczeniak labradora poszedł spać. Wideo z jego drzemki skradło serca internautów
  6. Schronisko chciało uśpić "najsmutniejszego kota w internecie". Nagle weterynarz przekazała ważną wiadomość

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

Następny artykuł