Kot
Źródło: unsplash/Mel Elías

Istnieje 5 różnych typów właścicieli kotów. Którym z nich jesteś?|

8 Października 2020

Jeśli posiadasz kota, to według badaczy z Uniwersytetu w Exeter można przyporządkować Cię do jednej z 5 kategorii właścicieli. To jak zachowujesz się w stosunku do zwierzęcia sporo mówi o Tobie, można czytać z Ciebie jak z otwartej księgi. Jakim typem właściciela jesteś?

Istnieje co najmniej kilka typów właścicieli kotów. Sprawdź, czy jesteś luzacki a może nadopiekuńczy. Czy Twój kot potrzebuje nieco więcej wolności, a może dajesz mu jej za dużo? Według badaczy właścicieli kotów można przyporządkować do 5 grup. Zobacz, w której jesteś.

Na ciele szczeniaka dostrzegła niepokojące rany. Słowa weterynarza zapamięta do końca życiaNa ciele szczeniaka dostrzegła niepokojące rany. Słowa weterynarza zapamięta do końca życiaCzytaj dalej

Jakim jesteś właścicielem kota?

1. Sumienny opiekun - jeśli uważasz, że masz obowiązek zrozumieć kocią naturę, to możesz nazywać się sumiennym opiekunem. Jeśli podjąłeś się wyzwania wychowania kota, uważasz, że Twoim obowiązkiem jest dowiedzenie się jak najwięcej o tym gatunku. Nigdy nie odkładasz niczego na później. Uwielbiasz naukę.

2. Obrońca wolności - nie zgadzasz się na żadne ograniczenia dla kota. Uważasz, że kot powinien być kotem, a nie na przykład dodatkiem do torebki. Szanujesz i dbasz prawa o wszystkich zwierząt, nie pozwalasz nikogo skrzywdzić. A jeśli komuś dzieje się krzywda to działasz!

3. Zatroskany opiekun - bezpieczeństwo i ochrona kota są Twoim priorytetem. Boisz się, że mruczek może nie spaść na 4 łapy, choć wskoczył tylko na kanapę. To dobrze, że dbasz o swoje zwierzę, ale czy nie jesteś nadwrażliwy? Koty są indywidualistami i nie zawsze lubią, kiedy ogranicza się ich wolność.

DZISIAJ GRZEJE:1. Weszła do schroniska i rozpłakała się prosząc o oddanie jej psa. Zachowanie pracowników inne niż myślisz
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Dlaczego psy liżą dywany? Prawda może cię zaskoczyć

4. Tolerancyjny strażnik - nie lubisz niektórych zachować u swojego kota, ale je tolerujesz. Wiesz, że trudno jest oduczyć kota polowania i choć wolałbyś, aby tego nie robił, pozwalasz mu, bo taka jest jego natura. Nie starasz się wpłynąć na jego naturalne zachowanie.

5. Obojętny opiekun - przeważnie nie jesteś świadomy z wielu niebezpieczeństw, które mogą czyhać na kota na zewnątrz. Masz kota, odpowiadasz za niego, ale nie przykładasz do tego zbytnio wagi. Może należy bardziej zainteresować się mruczkiem i tym, co się z nim dzieje?

Pozwoliła dziecku na kąpiel z kotem. Wszystko nagrała kamerąPozwoliła dziecku na kąpiel z kotem. Wszystko nagrała kamerąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna zmiana w opłacaniu składek. ZUS wprowadza rewolucję
  2. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  3. W ogrodzie znalazł małego oseska. Kiedy zaczął rosnąć, prawda o nim wyszła na jaw
  4. Dwa małe lwy zostały odrzucone przez matkę. Niezwykły gest owczarka, trudno się nie wzuruszyć
  5. Jack russell terier złapał przemytników na gorącym uczynku. Strażnicy graniczni oniemieli, gdy zobaczyli skradziony skarb
  6. Wydano apel do wszystkich Polaków. Chodzi o wjazdy 1 listopada, wielu łapie się za głowy

źródło: wamiz.co.uk

Następny artykuł