najstarszy kot
Źródło: youtube.com/Wiki4All

Nie żyje jeden z najstarszych kotów na świecie. Dożył pięknego, sędziwego wieku

6 Lipca 2020

Kot, uważany za najstarszego przedstawiciela swojego gatunku na świecie zmarł w wieku 31 lat. Pochodzący z angielskiej miejscowości Devon Maine Coon należący do Michele Heritage przeżył ze swoją właścicielką praktycznie całe swoje życie. Kobieta zdradziła zaskakujący sekret długowieczności swojego pupila.

Kot nie miał poważnych problemów zdrowotnych, poza charakterystycznym dla zwierząt w sędziwym wieku nadciśnieniem i otyłością. Zdaniem właścicielki zwierze po prostu zmarło ze starości. Tytuł najdłużej żyjącego kota zdobył w maju 2019 roku w swoje 31 urodziny. Wyprzedził poprzedniego posiadacza tytułu, Teksańczyka o imieniu Scooter, który zmarł w 2016 roku w wieku 30 lat.

Blanka Lipińska będzie zazdrosna? Baron pokazał, kogo darzy miłościąBlanka Lipińska będzie zazdrosna? Baron pokazał, kogo darzy miłościąCzytaj dalej

Kot dożył około 150 ludzkich lat

Zdaniem właścicielki, jej pupil dożył tak dużego wieku ze względu na opiekę jako go otaczała. Michele twierdzi, że fakt nieposiadania własnych dzieci sprawił, że całą swoją miłość i opiekuńczość przelewała na kota, o którego dbała i rozpieszczała.

-Traktowałam go jak własne dziecko - mówi Heritage w rozmowie z People. - Nie mam własnych dzieci, jednak miałam innego kota, który zmarł w wieku 25 lat. Jeśli o coś dbamy, to towarzyszy nam to dłużej, niezależnie od tego czym jest.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagrano moment, gdy pies pierwszy raz został pogłaskany. Wcześniej ręka kojarzyła mu się z bólem i cierpieniem 2. Mama nie mogła uwierzyć, co pies robi z ich małą córeczką. Nagranie zachwyciło miliony osób, ciężko powstrzymać łzy

W pewnym momencie Rubble przestał jeść, kobieta od razu wiedziała co nadejdzie. Jej kot przyzwyczajony był do regularnych posiłków i uwielbiał swoje przysmaki. Pewnego dnia po prostu wyszedł z domu i nie wrócił.

- Miał swoje nawyki i przyzwyczajenia, swoje ulubione miejsca do spania, uwielbiał jedzenie, gdy to się stało, wiedzieliśmy co nadchodzi. Wierzymy, że odszedł gdzieś umrzeć, tak jak koty mają w zwyczaju - dodaje opiekunka.

Najstarszym kotem w znanej nam historii świata była Creme Puff, zamieszkała w Teksasie kotka dożyła wieku 38 lat i 3 dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rzęsy z norek zostaną wycofane z Sephory. Wielki sukces klientów i PETA
  2. Warszawa. Pozwolił, aby owczarek umierał na jego oczach. Mężczyzna usłyszał zarzut
  3. Wypuściła kota na dwór. Kiedy po niego wróciła zaniemówiła. Stanęła przed ogromnym dylematem, nie wiedziała, co robić
  4. Tak pędził autem, że pies wypadł z niego. Porażające nagranie trafiło do sieci
  5. Pies zaczął wylewać wodę z miski. Nagle pojawił się kot, niespodziewana reakcja
  6. Królowa Elżbieta musiała przestać hodować swoje ukochane psy. Poznaj zaskakujący powód decyzji

Źródło: nypost.com

Następny artykuł