Barnaby czekał aż ktoś go pokocha
Źródło: facebook/do Sheehan Veterinary Cat Tails

Starszy kot nigdy nie zaznał miłości. Kiedy człowiek przytulił go po raz pierwszy, zdarzył się wzruszający cud

3 Sierpnia 2020

Kot przez 15 długich lat swojego życia cierpiał na samotność, nigdy wcześniej nie poznał ludzkiego ciepła. Dopiero na starość dowiedział się, co to znaczy kochać i być kochanym. Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili wykonano zdjęcia, które stały się hitem na portalach mediów społecznościowych.

Kot w sile wieku potrzebuje zupełnie innej opieki, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie, niż młode mruczki. Tak, jak ludzie, koci seniorzy są bardziej podatni na różnego rodzaju choroby i zwyrodnienia, dlatego właściciel powinien zapewnić swoim podopiecznym odpowiednio dostosowane warunki, a także otoczyć je szczególną miłością. Niestety, na świecie wciąż żyje tysiące bezdomnych kotów i psów, które nie mają tyle szczęścia, aby dożyć spokojnej, bezpiecznej starości. Wiele z nich może tylko marzyć o człowieku, który zadba o chociaż minimum ich potrzeb.

Porzucili niepełnosprawnego psa dwa razy w ciągu tego samego dnia. Dramatyczne nagranie, jak mogli?Porzucili niepełnosprawnego psa dwa razy w ciągu tego samego dnia. Dramatyczne nagranie, jak mogli?Czytaj dalej

15-letni kot nigdy nie był przytulany

Pewien koci emeryt został znaleziony na jednej z ulic w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych w stanie New Jersey. Widok samotnie włóczącego się kocura zwrócił uwagę przechodniów, którzy zauważyli, że zwierzę najprawdopodobniej cierpi na ciężki stan zapalny oka i problemy z łapkami. Życiu pupila zagrażało duże niebezpieczeństwo, wymagał natychmiastowej interwencji weterynaryjnej. Kocur został przetransportowany do schroniska dla zwierząt Voorhees i już od pierwszych chwil wiadomym było, że ze względu na zaawansowany wiek i stan zdrowia będzie potrzebował stałej opieki lekarskiej.

DZISIAJ GRZEJE:1. Polacy pogrążają się w żałobie, niestety nie żyje. Smutną informację przekazał prezydent miasta
2. Noworodek krzyczał w kołysce. Nieprzewidziana reakcja shiba inu chwyta za serce
3. Kotek przeszkadzał psu podczas robienia zdjęcia. Reakcja golden retrievera zaskoczyła wszystkich

Pracownicy placówki nazwali kociaka Barnaby. Kocur był początkowo bardzo zdezorientowany, nie wiedział, czym zasłużył na tak wyjątkowe traktowanie. Wolontariusze dobrze rozumieli to, że zwierzęciu zostało mało czasu, dlatego w swoich ostatnich miesiącach życia zasługuje na kochający dom. Barnaby został poddany procesowi adopcji i wkrótce do schroniska przyjechali jego nowi właściciele - Clare i Ed Sheehan. Starsze małżeństwo usłyszało o nowym kocie w placówce i od razu zapragnęło zaopiekować się schorowanym kociakiem we własnej klinice weterynaryjnej. Kiedy Pan Sheehan wziął Barnaby'ego na ręce, kociak od razu się w niego wtulił. Tę dwójkę połączyła wyjątkowa więź od pierwszego spotkania, jak gdyby byli dla siebie stworzeni. Dzięki ogromowi miłości i opiece ze strony weterynarzy, Barnaby zaczął szybko wracać do zdrowia i przeżył wiele pięknych chwil u boku swoich nowych właścicieli.

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kotek nie wierzył w swoje szczęścieKotek nie wierzył w swoje szczęście
facebook/Sheehan Veterinary Cat Tails

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski potwierdził. W tym tygodniu zaczynają się masowe kontrole, będą też ważne zmiany
  2. Gigantyczny pies i malutki kotek spotkali się na ulicy. Nagranie pokazuje finał starcia, trudno powstrzymać łzy
  3. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
  4. Zaczęła kopać w ziemi, nie chciała odejść. Kotka wykopała prawdziwy skarb
  5. Buldog francuski i jego niewiarygodny talent. Internauci oniemieli z zachwytu, wideo
  6. Orangutan próbował powstrzymać buldożer niszczący jego dom. Nagle spadł na zimie. Dramatyczne nagranie
  7. Nie żyje legenda Warszawy. Żegnają ją tysiące Polaków

Źródło: wamiz.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł