kot
Źródło: facebook/łukasz litewka

Dąbrowa Górnicza. Ktoś pomalował kota czerwonym spreyem. Sprawca poszukiwany

2 Listopada 2020

Kot walczy o życie, po tym jak ktoś wymalował go czerwonym spreyem. Do skandalicznej sytuacji doszło w Dąbrowie Górniczej. Radny Łukasz Litewka dosadnie napisał, co o tym myśli w mediach społecznościowych.

Kot był wypuszczany przez swoich właścicieli z domu, którzy mieli do niego zaufanie. Mruczek zawsze wracał na noc, jednak tym razem ktoś go chwilę wcześniej zaatakował. Kot wrócił do domu pokryty czerwonym spreyem. Nie wiadomo, kto mu to zrobił.

Łódź. Ktoś zakleił szczelnie karton i porzucił w krzakach. Zawartość tajemniczego pudełka przeraziła inspektorówŁódź. Ktoś zakleił szczelnie karton i porzucił w krzakach. Zawartość tajemniczego pudełka przeraziła inspektorówCzytaj dalej

Dąbrowa Górnicza. Atak na kota

- To jest przegięcie. Tak wygląda kot, który został wypuszczony (jak każdego dnia) i wieczorem wrócił do domu. Cała sytuacja miała miejsce wczoraj w Dąbrowie Górniczej. Za znęcanie się nad zwierzętami biłbym metalową pałką po łapach. Niezależnie kim był oprawca, wstydź się człowieku. Nikt, ale to nikt nie ma prawa tak traktować zwierząt. AKTUALIZACJA: kot nigdzie nie wpadł, jego brzuch jest czysty, według właścicieli został potraktowany sprayem - napisał radny Łukasz Litewska na Facebooku.

Dodał, że prosi nie łączyć ataku na kota z protestami kobiet, które odbywają się w wielu miastach Polski, w tym w Dąbrowie Górniczej.

- Możemy sobie gdybać, to równie dobrze mógł być pijany typ, któremu się nudziło, jakieś dzieciaki, które uznały to za świetny zart, a może sąsiad nie lubi kota? Nie mam dowodów na nic. Niezależnie jak do tego doszło kot nie jest w dobrym stanie. Trwa próba usuwania farby, która idzie opornie. Najprawdopodobniej kot dużo jej już wylizał i może dojść do zatrucia.

Czy sprawca zostanie ukarany?

DZISIAJ GRZEJE 1. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
2. Mocna akcja pod finałowym zdjęciem z "Rolnik szuka żony". Komentarze zabolały
3. Nie będzie "Piątki dla zwierząt"? Wiceminister wszystko potwierdził

Kary za znęcanie się nad zwierzętami

Jakie są w Polsce kary za znęcanie się nad zwierzętami? Prawo mówi, że za znęcanie się nad zwierzętami można trafić do więzienia na 3 lata, a jeśli dochodzi do znęcania się ze szczególnym okrucieństwem to 5 lat. Kary za znęcanie się nad zwierzętami zostały zaostrzone w kwietniu 2018 roku. Osoba skazana może nie tylko trafić do więzienia, ale i Sąd może zarządzić przekazanie od 1 tys. do 100 tys. zł na cel związany z ochroną. Wcześniej najniższa kara pieniężna wynosiła 500 zł.

Wśród kar za znęcanie się nad zwierzętami istnieje również zapis o niemożliwości wykonywania zawodu, w których oprawca ma kontakt ze zwierzętami. Przykładowo, jeżeli lekarz weterynarii dopuszczał się znęcania się nad zwierzętami, może stracić uprawnienia i nie będzie mógł dłużej leczyć zwierząt. Poza tym istnieje też zapis o zakazie posiadania zwierząt.

Jak podaje biznesinfo.pl, można zostać ukaranym za "działania ukierunkowanego na zadanie bólu i cierpienia zwierzęciu". Aby stwierdzić znęcanie się nad zwierzęciem należy wykazać, że np. osoba posiadająca zwierzę nie karmi go, zamyka na balkonie bez dostępu do wody, bez dachu, bez możliwości wejścia do mieszkania, może być to również bicie, kopanie czy nieleczenie zwierzęcia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała, co pies robi z kotem, gdy właściciele wychodzą z domu. Nie mogli uwierzyć
  2. Słowa grzęzną w gardle. Mąż zostawił przed zamkniętym cmentarzem wiadomość do zmarłej żony
  3. Dolny Śląsk. Dramatyczna interwencja w sprawie wpółżywych owczarków niemieckich, inspektorzy są wściekli, padły mocne słowa
  4. Ratownicy ruszyli na pomoc szczeniętom uwięzionym pod gruzem. Postawa ich wiernej matki wyciska łzy z oczu, wzruszające wideo
  5. Czemu pies nie śpi w nocy? Ważne rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę
  6. 39 tys. osób otrzyma bony w kwocie do 700 złotych. Lidl i Kaufland przygotowały prezent na zbliżające się święta
  7. Polacy złapią się za głowy. Wyszło na jaw co Gessler wkłada do kapusty robiąc gołąbki

Źródło: facebook

Następny artykuł