kot w puszce
Źródło: youtube.com/ theDodo

Uratował kota z głową zablokowaną w puszce. Zwierzak go pogryzł, jednak po chwili zmienił zdanie

2 Września 2020

Koty żyjące na ulicy mają duże problemy ze znalezieniem pokarmu,. Zazwyczaj starają się polować na ptaki i gryzonie, jednak czasem zmuszone są do przeszukiwania ludzkich śmietników, by znaleźć smaczne resztki. Czasem dochodzi wtedy do różnych problemów, zdarza się, że kaleczą sobie łapki i pyszczki o ostre krawędzie, lub ich łebki utykają w słoikach lub puszkach.

Koty lubią wylizywać resztki zawartości puszek. Szczególnym przysmakiem są dla nich konserwy rybne i masło orzechowe. O ile łatwo zrozumieć ich miłość do rybiego mięsa, słodka pasta może stanowić dla niektórych zaskoczenie. Choć widok zwierzaka, z głową w wąskim pojemniku może wydawać się niektórym zabawny, takie sytuacje stanowią dla zwierzaka śmiertelne zagrożenie. Zaklinowany w pułapce pyszczek utrudnia oddychanie i uniemożliwia picie i przyjmowanie pokarmów. Bez pomocy człowieka może się to skończyć tragicznie.

Owczarek niemiecki uratował życie właściciela. Sam zadzwonił po pomocOwczarek niemiecki uratował życie właściciela. Sam zadzwonił po pomocCzytaj dalej

Kot zwrócił uwagę przejeżdżającego obok mężczyzny

Mężczyzna zobaczył kota w opałach jadąc samochodem po drodze prowadzącej przez pola. Wyraźnie mógł poradzić sobie z wyciągnięciem głowy z aluminiowej puszki. Zabrał go do swojego samochodu i pomógł oswobodzić się z pułapki. Kot nie okazał mu jednak wdzięczności. Zwierze nie było przyzwyczajone do kontaktu z człowiekiem, nie miało więc pewności co do intencji swojego wybawcy. Mruczek siedział na oparciu tylnego siedzenia jego samochodu i cały czas prychał. Nie pozwalał mężczyźnie zbliżyć do siebie ręki. Możliwe, że całe swoje dotychczasowe życie spędził żyjąc na wolności, bez kontaktu z człowiekiem. Widząc, że kot nie ma ochoty na przebywanie z ludźmi postanowił wypuścić go z powrotem na wolność.

DZISIAJ GRZEJE:1. Jamnik dostał pozwolenie, by wejść na łóżko i totalnie zwariował. Radość w czystej postaci
2. Nowe obostrzenia w Polsce. Zakaz wstępu rodziców do szkół, maseczki dla każdego dziecka
3. Mały koala znalazł sobie nową mamę. Wszystko zostało nagrane, niesamowite

Kot nie chciał wyjść z samochodu

Mruczek nie skorzystał jednak z jego propozycji. Nie chciał wyjść z wygodnego i ciepłego samochodu. Wciąż nie pozwalał mężczyźnie się do siebie zbliżyć. Wybawca zabrał go do weterynarza. Okazało się, że zwierzę jest zdrowe. Postanowił zabrać go do siebie. Po umyciu okazało się, że ma do czynienia z pięknym, dorodnym kocurem. Starał się powoli przyzwyczaić go do kontaktu z człowiekiem. Przez kilka pierwszych dni nie pozwalał mu się dotknąć. Później mężczyzna zaczął lekko głaskać go podczas karmienia. Po tygodniu udało mu się nawet pogłaskać go poza porą kiedy dostawał jedzenie. Na końcu nagrania widzimy kota, komfortowo wylegującego się w nowym posłaniu. W ogóle nie przeszkadza mu kontakt z człowiekiem.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Macie w domu kota? IBW ostrzega i wyjaśnia
  2. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości
  3. Jakich zapachów nie lubią koty? 5 aromatów, których mruczki po prostu nie cierpią
  4. Pies wojskowy został ranny na misji. Teraz zostanie specjalnie uhonorowany
  5. Znalazł na ziemi maleńkie pisklę. Zabrał je do domu, po 36 dniach nieźle się zdziwił
  6. Rząd podjął decyzję. Rozporządzenie podpisane. Klamka zapadła

źródło: youtube.com

Następny artykuł