Kociak leżący w takiej pozycji ma Ci coś ważnego do przekazania
Źródło: pexels/min an

Dlaczego kot udaje chleb? Pozycja na bochenek mówi wiele o twoim mruczku

1 Sierpnia 2020

Kot potrafi zaskoczyć swoich właścicieli nietypowym zachowaniem. Ci miłośnicy zwierząt, którzy na co dzień obserwują zachowania swoich wąsatych przyjaciół mogą pochwalić się wieloma historiami na ich temat, jednak najczęściej pojawiającą się wzmianką jest tzw. pozycja "na chleb". Dlaczego nasze mruczki upodobały sobie akurat taką pozę?

Kot potrafi przekazać swoim zachowaniem niesłychanie dużo sygnałów. Mowa ciała naszych pupili oraz metody jego odczytywania oraz indywidualnej interpretacji to jeden z najczęściej poruszanych tematów wśród behawiorystów zwierząt. Jedno z najczęściej pojawiających się pytań dotyczy pozycji leżącej, w której kociak przypomina bochenek chleba! Specjaliści podpowiadają, jak zdekodować koci język ciała, aby właściciele nareszcie zrozumieli, co ich pupile mają im do przekazania.

Poznali szczeniaka z gepardem. Pracownicy zoo na długo zapamiętają swoją decyzjęPoznali szczeniaka z gepardem. Pracownicy zoo na długo zapamiętają swoją decyzjęCzytaj dalej

Kot udający chleb - co to może znaczyć?

Kociak układający się w pozycji przypominającej bochenek pieczywa to znajomy widok dla wielu właścicieli zwierząt domowych, a także temat żartów w sieci. Trzeba przyznać, że takie ułożenie ciała naszych pupili jest po prostu rozbrajające! Jednakże, u wielu osób takie zachowanie zwierzaków budzi pewne niejasności, w końcu ludzie nie odpoczywają w podobnej pozie. Niektórzy ciekawscy zachodzą w głowę, zadając sobie interesujące pytanie: dlaczego nasze mruczki podwijają łapki pod tułów? Odpowiedź jest zaskakująca.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Fatalna informacja dla posiadaczy kont w bankach. Zacznie się po wakacjach, lepiej się przygotować
2. Wypuścili husky'ego, aby pobiegał przed snem. Wydarzyła się tragedia
3. Najmniejszy pies świata mieszkał we Wrocławiu. Chihuahua mierzył tylko 6 centymetrów

Przybierając pozycję "na chleb" nasze pupile sygnalizują, że czują się bezpieczne w naszym towarzystwie, dlatego mogą sobie pozwolić na opuszczenie gardy i chwilę relaksu. Co ciekawe, taka poza uniemożliwia błyskawiczną ucieczkę, jeśli na horyzoncie pojawi się coś podejrzanego. Kociaki układające się w bochenek pokazują swoim opiekunom, że darzą ich zaufaniem i nie mają przy nich powodów do zmartwień. Zatem, jeśli Wasz kot udaje chleb to jest to dla Was świetna wiadomość!

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zagląda do trumny właściciela. Dokonuje strasznego odkrycia
  2. Adoptowali szczeniaki przed ich zobaczeniem. Oczy wyszły im z orbit, gdy zrozumieli, jakie to zwierzaki, 12 piorunujących zdjęć
  3. 35-latek wziął ślub z martwą panną młodą. Bo miłość jest silniejsza od śmierci
  4. Mężczyzna wskoczył do wodnego zbiornika w zoo. Wszystko się nagrało
  5. Doberman zaczął biec w kierunku dziewczynki. Wszystko się nagrało
  6. Podsłuchali turystów nad Bałtykiem. W głowie się nie mieści, co mówili, wstyd

Źródło: lelum.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł