owczarek zmarł
Źródło: pixabay/Gribouillle

Koronawirus. Zmarł pierwszy pies zakażony COVID-19

31 Lipca 2020

Zmarł pierwszy pies zakażony COVID-19. Owczarek niemiecki o imieniu Buddy uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Zwierzę zaczęło mieć problemy z oddychaniem w połowie kwietnia. Niestety, nie udało się uratować psiaka.

Owczarek niemiecki zaczął czuć gorzej się w połowie kwietnia. Robert Mahoney, opiekun zwierzęcia w rozmowie z miesięcznikiem "National Geographic" wyznał, że pierwszy telefon potwierdzający zakażenie 6-letniego psa otrzymał w święta Wielkanocne. Objawy choroby, w tym ciężki oddech i gęsty śluz płynący z nosa pojawiły się u niego kilka tygodni wcześniej. Mężczyzna powiedział, że z powodu rozwijającej się pandemii miał problemy ze znalezieniem lekarza, który mógłby zbadać psa, co wpłynęło na stan zdrowia zwierzaka. Owczarek z dnia na dzień czuł się coraz gorzej.

Chihuahua znalazła w trawie środki odurzające, nieświadoma zażyła je. Najsmutniejszy widok, jaki nagranoChihuahua znalazła w trawie środki odurzające, nieświadoma zażyła je. Najsmutniejszy widok, jaki nagranoCzytaj dalej

Zmarł pierwszy pies zarażony koronawirusem

Pies zaczął tracić na wadze, stał się ospały. Otrzymywał antybiotyki, a później steroidy. Wykryto u niego szmery w sercu. Właścicielom dopiero po miesiącu udało się znaleźć szpital, który zgodziłby się na przeprowadzenie testów na koronawirusa. Owczarek uzyskał wynik pozytywny. Natomiast drugi pies z tej samej rodziny również owczarek wynik negatywny. 10- miesięczny szczeniak czuł się świetnie.

Lekarze po 5 dniach ponownie wykonali psu badania, które nie wykazały w jego organizmie koronawirusa. Psiak miał przeciwciała, co dowodziło, że był zakażony, poza ty, jgo stan zdrowia się cały czas pogarszał.

DZISIAJ GRZEJE:1.Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
2. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
3. Gęś trzęsła się porzucona na ulicy. Gdy podeszli bliżej zorientowali się, że pod skrzydłem chowa inne zwierzątko

- Wyglądało na to jakby wychodziły z niego wnętrzności. (…) Wiedzieliśmy, że nic nie można dla niego zrobić. Ale miał wolę życia. Nie chciał odejść - wyjaśniła Allison Mahoney w rozmowie z "National Geographic".

Po konsultacji z weterynarzem rodzina podjęła decyzję o uśpieniu psa i jego kremacji. Nowojorska rodzina ma dostać prochy jeszcze w tym tygodniu. Pies miał mieć również chłoniaka.

Psiak mieszkał ze swoją rodziną w Stanach Zjednoczonych, gdzie każdego dnia rośnie liczba zarażonych osób. W USA nie udało się opanować pandemii. Od kilku dni raportuje się tam ok. 60 tysięcy nowych zakażeń.

**Prosimy pomóż psom w Radysach!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiany sportowiec zawiesza karierę. Jego 5-letni synek zachorował na raka
  2. Znaleźli starego psa przywiązanego do płotu. Miał ze sobą list, jego treść wyciska łzy z oczu
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy
  5. Mężczyzna wskoczył do wodnego zbiornika w zoo. Wszystko się nagrało
  6. Doberman zaczął biec w kierunku dziewczynki. Wszystko się nagrało
  7. Porażająca decyzja sztabu kryzysowego. Kolejny hotel w Krakowie zamieniają w izolatorium

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł