konie z Janowa
Źródło: pixabay.com/miszagrisza

Janów Podlaski: Święto konia arabskiego, gratka dla każdego miłośnika tych zwierzą. Wiemy ile wyniesie tegoroczna pula nagród

7 Sierpnia 2020

Konie arabskie czystej krwi co roku mają swoje święto w Janowie Podlaskim. Z całego świata zjadą się tam miłośnicy arabów czystej krwi. Stadniny państw świata oraz prywatni hodowcy będą wystawiać tam swoje najlepsze okazy. W niedziele trzydniową celebrację zwieńczy aukcja Pride of Poland, na której wystawiane są najpiękniejsze zwierzęta pochodzące z naszego kraju. Tegoroczna licytacja stanęła pod znakiem zapytania w związku z pandemia koronawirusa.

Konie arabskie uchodzi za najpiękniejszą czystą rasę konia. Te zwierzęta pojawiły się na półwyspie Arabskim około 2,5 tysiąca lat temu. To także jedne z najszybszych kopytnych, na długich dystansach nie mają sobie równych. Z tych powodów osiągają zawrotne ceny. Stadnina w Janowie Podlaskim słynęła na całym świecie ze swojej linii koni, kupcy z całego świata mierzyli się ze sobą w czasie aukcji, byle tylko zdobyć jednego z hodowanych tam zwierzaków. W ostatnich latach, w związku ze zmianą zarządu i obniżeniem standardów pochodzących stamtąd zwierząt, placówka straciła na prestiżu.

Lwiątko cierpiało ku uciesze turystów. Prezydent Putin interweniował osobiścieLwiątko cierpiało ku uciesze turystów. Prezydent Putin interweniował osobiścieCzytaj dalej

Konie arabskie zjechały się tu z całego świata

Święto koni cieszy się ogromną popularnością na świecie. W tym roku w konkursie na najpiękniejszego konia weźmie rekordowa liczba zwierząt pochodzących z prywatnych hodowli. Na 151 uczestników, aż połowa pochodzi właśnie od nich. To już 42 edycja tej imprezy. Co roku odbywa się także konkurs na najpiękniejszy okaz. Na zwycięzce tej kategorii czeka aż 70 tysięcy złotych. Pula nagród w tym roku we wszystkich konkursach wyniesie ponad milion złotych. Pandemia będzie miała jednak duży wpływ na tegoroczną edycję targów. Ze względu na kwarantanne zabraknie części składu sędziowskiego, osoby z Syrii czy Egiptu nie będą mogły przyjechać. Zastąpią je kobiety pochodzące z Belgii i Niemiec, państw nieobjętych restrykcjami w podróżach.

DZISIAJ GRZEJE:1. Mężczyzna złapał wyrzuconego na plażę rekina za ogon. Dramatyczne sceny nagrała kamera
2. Szczeniak wygląda jak połączenie kota i psa. Internauci zastanawiają się nad rasą, my już wiemy

Mimo ograniczeń, targi cieszą się zainteresowaniem

Na wydarzenie rozeszły się już wszystkie bilety wstępu. W aukcji wezmą udział 22 konie. 17 z nich to klacze z państwowych stadnin. Ubiegłoroczna edycja aukcji stanowiła duży sukces, po tym jak w trzech poprzednich latach wyniki miały tendencję spadkową. W zeszłym roku sprzedano 14 koni za blisko 1,4 miliona euro.

-Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni zainteresowaniem. Od piątku można zdalnie wpłacać wadium. Już uczyniło to dziewięciu kupców. To dużo więcej niż w ubiegłym roku w tym samym czasie. Spodziewamy się około udziału około 20-30 kupców. To, co się dzieje obecnie, bardzo pozytywnie nas nastraja przed samą aukcją - mówi Mariusz Rytel.

W związku z pandemią koronawirusa wprowadzono możliwość licytowania przez telefon. Każdy kto wpłaci wadium dostanie przypisanego operatora, który będzie na bieżąco przekazywał jego oferty aukcjonerowi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Byli przekonani, że uratowali szczeniaczki labradora. Kiedy lekarz powiedział im, co to za zwierzęta, zaparło im dech w piersiach
  2. Bezdomny wszedł do restauracji i poprosił o jedzenie za 2 zł. Odpowiedź kasjera zaskoczyła wszystkich świadków
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. Naukowcy dowiedli, które rasy psów najczęściej gryzą dzieci. Tych psów lepiej nie prowokować
  5. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował
  6. Dramat na polskim lotnisku. Uderzyli prosto w ziemię

Źródło: wyborcza.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł