koń
Źródło: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/handlarz-zaglodzil-konie

17 koni uratowanych w ostatniej chwili. Wyglądają jak szkielety, potrzebna pomoc

30 Września 2020

Konie postrzegane są przez wielu jako majestatyczne, piękne zwierzęta. Niestety niektórzy widzą w nich jedynie możliwość zarobku. Nie jest jasne, czemu rolnik skupował konie z okolicznych gospodarstw, możliwe, że chodziło o sprzedaż z zyskiem. W końcu udało mu się zebrać pokaźną kolekcję tych zwierząt. Miał 17 z nich, były w różnym wieku i różnych ras. Wszystkie przebywały w okropnych warunkach i były w stanie krytycznego niedożywienia.

Konie przetrzymywane przez rolnika były w strasznym stanie. Niektóre z nich były bliskie śmierci głodowej. Mężczyzna w żadnym wypadku nie miał warunków do opieki nad tak dużą liczbą zwierząt. Nie umiał wytłumaczyć, do czego ich potrzebował. Prawdopodobnie liczył na to, że uda mu się je z zyskiem sprzedać. Na szczęście o sytuacji poinformowano Pogotowie dla Zwierząt. Wolontariusze weszli na jego posesję z funkcjonariuszami policji oraz lekarzem weterynarii. Podjęli decyzję o odebraniu mu wszystkich zabiedzonych stworzeń.

Szczeniak patrzył na śpiące spokojnie niemowlę. W pewnym momencie nie wytrzymałSzczeniak patrzył na śpiące spokojnie niemowlę. W pewnym momencie nie wytrzymałCzytaj dalej

Konie przebywały w strasznych warunkach

Zwierzęta trzymał w praktycznie każdym budynku gospodarczym na swoim terenie. Znajdowały się w komórkach, stodołach i garażach. Większość uwiązana była do ścian pomieszczeń. Wiele nie miało dostępu do jedzenia ani wody.

- Widok chorego źrebaczka pochylonego nad umierającą z głodu matką – trudno wyrazić słowami. Płakaliśmy wszyscy. Pozostałe zwierzęta pozamykane w garażach, stodołach i innych budynkach gospodarczych – również umierały śmiercią głodową, nawet od kilku miesięcy - czytamy w opisie zbiórki.

Gospodarstwo nie funkcjonowało jako skup zwierząt. Rolnik był zaskoczony podjęciem interwencji. Próbował tłumaczyć wolontariuszom, że kupił zwierzęta w takim stanie od poprzedniego właściciela. Z informacji uzyskanych przez stowarzyszenie wynika, że przebywały na jego terenie od co najmniej kilku miesięcy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Robiła klientce manicure, gdy na stół wskoczył kotek. W głowie się nie mieści, co zaczął wyprawiać
2. Miał poważne problemy ze snem. Zostawił na noc włączoną kamerę, gdy zobaczył nagranie, zaniemówił
3. Zakochany husky obsypał kotka całusami. Reakcja mruczka jest bezcenna

Konie trafiły do domów tymczasowych

Zwierzęta trafiły do domów tymczasowych. Znajdują się pod opieką weterynarzy i wolontariuszy. W gospodarstwie rolnika prawdopodobnie by nie przeżyły.

- Łącznie odbieramy 17 koni z miejsca, gdzie wkrótce skończyłyby życie. Z miejsca, które nie powinno istnieć. Zwierzęta docierają do nowego miejsca, gdzie sprowadzamy je i znosimy, tam zajmują się nimi lekarze - czytamy dalej.

Rolnik jest niewypłacalny. Koszty opieki nad końmi będą w całości po stronie fundacji. Opieka nad tak zaniedbanym zwierzęciem kosztuje nawet do kilkuset złotych dziennie. Potrzebują stałego dozoru lekarza, specjalistycznej karmy i leczenia.

Zbiórkę wesprzeć możemy TUTAJ

Zakochany husky obsypał kotka całusami. Reakcja mruczka jest bezcennaZakochany husky obsypał kotka całusami. Reakcja mruczka jest bezcennaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?
  2. Pies zobaczył swoją panią po dwóch latach rozłąki. Nagranie porusza do łez
  3. Piątka dla zwierząt: Koalicja zbiera podpisy pod apelem do Andrzeja Dudy o zablokowanie ustawy
  4. Ceny skupu bydła rzeźnego zmienią się drastycznie. Wszystko przez "piątkę dla zwierząt"
  5. Z ich lodówki znikał ser. Zamontowali w niej ukrytą kamerę. Sprawca inny niż myślicie
  6. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli

źródło: ratujmyzwierzaki.pl

Następny artykuł