Przestraszone konie spowodowały wypadek
Źródło: pexels/alexander dummer

Konie nagle wpadły w panikę. Ucierpiały dzieci

29 Lipca 2020

Konie znane są ze swojej płochliwości. Jest to ich wrodzona cecha, która może stanowić istotną trudność w prawidłowym treningu parzystokopytnych przez behawiorystów, jeźdźców konnych i miłośników zwierząt. Wystarczy jeden zły ruch, aby je sprowokować, co może skończyć się bardzo nieszczęśliwie, bowiem spanikowany koń to duże zagrożenie dla otoczenia.

Konie mają silny instynkt ucieczki i boją się bardzo wielu rzeczy. Powszechnie wiadomo, że głośne dźwięki pojazdów, wystrzały fajerwerków czy ogień to główne źródła lęku u tych zwierząt. Konie są wrażliwymi istotami i potrafią rozpoznać emocje ludzi nawet po ich mimice, dlatego uważność w kontrolowaniu języka ciała jest kluczową umiejętnością do opanowania w jeździectwie. W sytuacjach potencjalnego zagrożenia konie na początku uciekają, a dopiero później analizują, co było przyczyną ich strachu. Przestraszone konie nie myślą logicznie, biegną przed siebie i w stanie paniki mogą wyrządzić ogromne szkody nie tylko sobie, ale także ludziom, którzy znajdują się w okolicy. Do wypadku z udziałem tych zwierząt doszło na terenie Niemiec w okolicy Ann­we­iler (Nadrenia-Palatynat). Dwie osoby zostały ciężko ranne.

Nastolatkowie dotkliwie skrzywdzili szczeniaka, pokrywając go klejem. Zwierzę trzęsło się ze strachu, ledwo żyłoNastolatkowie dotkliwie skrzywdzili szczeniaka, pokrywając go klejem. Zwierzę trzęsło się ze strachu, ledwo żyłoCzytaj dalej

Spłoszone konie gnały na oślep

Zwierzęta brały udział w zajęciach jazdy konnej z 20 uczniami. Wszystkie dzieci były w wieku od 10 do 14 lat. Rutynowa przejażdżka po lesie przebiegała spokojnie, jednak w niespodziewanym momencie konie wpadły w panikę. Przyczyna ich strachu pozostaje nieznana, nigdy wcześniej nie zdarzyła im się podobna sytuacja. Spłoszone zwierzęta zrzuciły z siebie młodych jeźdźców i spowodowały nieszczęśliwy wypadek, którego nie dało się przewiedzieć. Największe obrażenia odniosły dwie dziewczynki, które w trybie zostały natychmiastowym przetransportowane do okolicznego szpitala przez pogotowie lotnicze.Oprócz pary dziewczynek do kliniki medycznej trafiła również dwójka innych dzieci, która odniosły nieznaczne obrażenia w wypadku. Pozostałe szesnaścioro dzieci nie zostało poszkodowanych w stopniu zagrażającym ich zdrowiu i życiu. Pomocy medycznej wymagał także opiekun grupy.

DZISIAJ GRZEJE:1.Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski
2. Opiekun przed śmiercią chciał zobaczyć się z ukochanym psem. Reakcja wzrusza do łez
3. Dlaczego kot pije wodę z kranu? Poznaj prawdziwe powody

Z udostępnionych informacji publicznej wynika, że stan zdrowia poszkodowanych został oceniony jako stabilny. W akcji ratowniczej brało udział pogotowie medyczne, policja oraz strażacy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zerwane dachy, podtopione domy, zablokowane drogi. W Polsce rozegrał się dramat, są zdjęcia
  2. Wśród 99 kotów ukrył się 1 pies. Tylko najbardziej spostrzegawczy potrafią go znaleźć w mniej niż 30 sekund
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. 3-letni owczarek niemiecki cały czas wygląda jak szczeniak. Za słodkim wyglądem kryje się choroba
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
  7. Rząd podjął decyzję. Opublikowali nowy zakaz ws. międzynarodowego ruchu

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł