Koń arabski na padoku
Źródło: Pixabay/Emma_Ted

Jaka jest prawda o koniach w Janowie Podlaskim? Ardanowski zapowiada konferencję

29 Maja 2020

Konie w Janowie Podlaskim były chlubą wręcz narodową. Jednak od dłuższego czasu ze słynnej na całym świecie stadniny, napływają wyjątkowo niepokojące wieści. Ostatnia kontrola dwóch posłanek opozycji potwierdziła najgorsze przypuszczenia. W sprawie zabrał teraz głos minister rolnictwa. Jakie będą losy polskich koni arabskich?

Kiedy wybuchł skandal związany z tragicznymi warunkami, w jakich znajdują się konie arabskie w Janowie Podlaskim, media zalała fala sprzecznych komunikatów. Wykształciły się dwa obozy. Jedni zarzucają dyrekcji stadniny doprowadzenie jej do ruiny i zaniedbanie jej mieszkańców, drudzy stają w obronie zarządu. Jaka jest prawda o tym, co się dzieje w Janowie Podlaskim? W sprawie postanowił się wypowiedzieć minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski. Czy jego głos wnosi coś do sprawy?

Ardanowski zapowiedział konferencję prasową

Minister w ubiegły czwartek musiał zmierzyć się z zarzutami posłanek, które przygotowały raport, który wstrząsnął całą Polską. Jednak Ardanowski nie uznaje racji posłanek oraz podważa zasadność i wiarygodność dokumentu, który opublikowały.

Wszystkie zarzuty są wyssane z palca, są to zarzuty nieprawdziwe. Ja odpowiem na nie szczegółowo w interpelacji - grzmiał z sejmowej mównicy minister. Czy proponuje jakieś rozwiązanie sprawy? Ardanowski zapowiedział, że na początku czerwca zostanie zorganizowana konferencja prasowa, w trakcie której odpowie na pytania dotyczące Janowa Podlaskiego.

Na początku czerwca zapraszam wszystkich dziennikarzy na konferencję prasową, gdzie zostaną przedstawione szczegółowe dokumenty - zapowiada Ardanowski. Jakie to dokumenty? Chodzi najprawdopodobniej o raporty przygotowane przez związkowców ściśle współpracujących z zarządem stadniny. Również w czerwcu, "uzgodnionym terminie na początku czerwca" do Janowa zostaną zaproszeni dziennikarze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies zmarł po spożyciu jednego produktu. Często mamy go w szafkach w kuchni 2. Pies z miłości do człowieka zrobił niesamowitą rzecz. Trudno się nie wzruszyć

Dodajmy, że w Janowie oprócz szlachetnych koni żyją również krowy, jednak ich losem nikt się nie zajmuje.

Jaka jest prawda o sytuacji zwierząt w janowskich stajniach? Czy naprawdę los i dobrobyt zwierząt musi zależeć od politycznych niesnasek?

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle zauważyła pod nogami dziwną dziurę. Zajrzała do środka i zaniemówiła, znalazła się w dużym niebezpieczeństwie
  2. Kot zajął buldogowi miejsce w kojcu. Reakcja szczeniaka rozbawia do łez
  3. Emerytura dla psów? Projekt nowej ustawy trafił do sejmu
  4. Wypuszczasz kota z domu? Powinieneś wiedzieć, że może stanowić zagrożenie dla innych
  5. Ktoś próbował utopić bezbronną suczkę. Kiedy małżeństwo znalazło pieska, zamarło na jej widok
  6. Miliarder myślał, że do jego ogrodu wszedł ogromny gepard. Kiedy pojawiła się uzbrojona policja, prawda wyszła na jaw

Źrodło: wiadomosci.dziennik.pl

Następny artykuł