Konie w Janowie Podlaskim
Źródło: Pixabay/miszagrisza1027

Kto uratuje konie z Janowa Podlaskiego? Makabryczne odkrycie w stadninach, skandaliczne szczegóły

22 Maja 2020

Konie z Janowa Podlaskiego są powodem do dumy. Majestatyczne czworonogi powinny być otoczone odpowiednią opieką i zadbane. Jednak prawda o tym, co dzieje się w stadninach Janowa poraża.

O stadninie w Janowie Podlaskim było ostatnio bardzo głośno, jednak nie za sprawą jej pięknych mieszkańców, a skandalu, który wybuchł w związku ze zmianami w dyrekcji placówki. Najnowsze wieści z Janowa potwierdzają najgorsze przypuszczenia - stadnina podupadła, a zwierzęta żyją w tragicznych warunkach.

Konie z Janowa żyją we własnych odchodach

O tym, co się dzieje w stadninie, która kiedyś była chlubą nie tylko miłośników koni w kraju, poinformowały media dwie posłanki KO. Joanna Kluzik-Rostkowska i Dorota Niedziela udały się do Janowa w celu sprawdzenia warunków panujących w stadninie. To, co zobaczyły było przerażające. Konie stały we własnych odchodach - gołym okiem było widać, że nikt od dawna nie czyścił boksów. Brakuje personelu do opieki nad licznymi czworonogami. Wiele zwierząt nie ma aktualnych badań weterynaryjnych ani szczepień. Krowy były w opłakanym stanie. Stadnina w Janowie Podlaskim to obraz nędzy i rozpaczy, a przede wszystkim - cierpienia zwierząt.

W sprawie zabrał głos minister rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski poruszony raportem posłanek wysłał na miejsce wszelkie możliwe kontrole. W Janowie pojawił się cały sztab specjalistów z Krajowego Ośrodku Wsparcia Ratownictwa (KOWR), Główny Lekarz Weterynarii i naukowcy z Państwowego Instytutu Weterynarii. Jednak na usta ciśnie się pytanie - czy nie lepiej przeciwdziałać takim tragediom, niż później w panice gasić pożar?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Znalazła małego kotka w alejce. Kiedy zabrała go do weterynarza, zdębiała2. Bokser znalazł sposób na niemowlaka. Pies robi jedną rzecz koło dziecka, wszystko nagrano

Mamy nadzieję, że ekspertom uda się ustalić prawdę o losie zwierząt z Janowa Podlaskiego i winni ich cierpienia szybko poniosą konsekwencje. Sytuacja stadniny pokazuje też doskonale, jak na politycznych potyczkach cierpią niewinni i bezbronni - w tym przypadku ogromna ilość zwierząt.

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne warunki, ciężko powstrzymać łzy. Tragedia koni w Janowie Podlaskim
  2. Przed schroniskiem, żyły w strasznych warunkach. Nagrano momenty, gdy psy pierwszy raz widzą ocean
  3. Ktoś wyrzucił do śmietnika karton po trawie. W środku nowonarodzone kocięta
  4. Właścicielka umarła, a nowy opiekun wyrzucił go z domu. Co stanie się z kotem?
  5. Pomalowana na niebiesko suczka trafiła do weterynarza. Jakie były tłumaczenia właściciela?
  6. Sarna zakleszczyła się w płocie. Materiał z akcji ratunkowej poraża

Źródło: biznesinfo.pl

Następny artykuł