Konie jedzą trawkę
Źródło: https://zrzutka.pl/ratujtenczynek

Kilkadziesiąt koni może umrzeć z głodu. Fundacja błaga o pomoc

11 Maja 2020

Konie z Tenczynka nie mają, co jeść. Ludzie dobrej woli, którzy są zaprzyjaźnieni z fundacją błagają o wsparcie. Liczy się każda złotówka.

Radosny Tenczynek ma poważne problemy finansowe. Z powodu epidemii koronawirusa wycofało się wielu sponsorów, co oznacza, że do kasy przestały wpływać pieniądze. Właścicielom brakuje gotówki na siano, owies, podstawowe leki dla chorych zwierząt. W sieci została utworzona zbiórka, aby pomóc im przetrwać trudny okres.

Konie mogą umrzeć z głodu

Od niedawna w Tenczyku pod Krakowem działa fundacja pomagająca zwierzętom. Głównie znajdują się tam konie - zdrowe i chore, ale i psy i koty, które potrzebują wsparcia ze strony człowieka. Niestety, Fundacja rozpoczęła swoją działalność w najgorszym z możliwych momentów - tuż przed wybuchem pandemii. Gdy zwierzęta zaczęły przeprowadzać się do nowej lokalizacji, zaczęli wycofywać się sponsorzy, których również dotknął kryzys związany z koronawirusem.

- Susza, kwarantanna i kryzys gospodarczy odbija się na naszych koniach. Mieliśy przyjmować nowe psy i koty, ale nie mamy gdzie. Część naszych podpopiecznych wciąż nie ma dachu nad głową. Najbardziej martwi nas widmo głodu! Stali dostawcy nie mają już towaru lub podnoszą ceny. Siano trzeba sprowadzać z innych miejsc - koszty ogromne, a funduszy brak! Do tego chore zwierzęta potrzebują leków i opieki weterynarza - pisze p. Natalia na zrzutce.

DZISIAJ GRZEJE:1. Właściciele porzucili starszego psa. Tłumaczenia są porażające
2.Golden retriever uratował małego kotka. Przyniósł go ledwo żywego w pyszczku

Fundacja prosi o wsparcie zarówno pieniężne, ale i datki rzeczowe. W sieci ruszyła zbiórka, organizacja prosi o 100 tys. złotych, aby móc wyżywić zwierzęta i zadbać o ich opiekę. Do tej pory udało się zebrać ponad 3 tysiące złotych, czyli 3 proc z całości.

- Przyjmiemy datki rzeczowe - drewno konstrukcyjne, uwiązy dla koni, karabińczyki, zadaszenia, plandeki, siano, słomę, leki, pomoc przy opiece - czytamy.

Pomóc Fundacji z Miłości do Zwierząt można wpłacając pieniądze TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Konie mogą umrzeć z głoduKonie mogą umrzeć z głodu
https://zrzutka.pl/ratujtenczynek

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uratowała maleńkiego kotka ze śmietnika. Dopiero po czasie zrozumiała, z czym dokładnie ma do czynienia
  2. Beagle ważył 40 kilogramów. Właściciel przekarmił psa z jednego powodu
  3. Mężczyźni urządzili rajd samochodowy. Ucierpiał niewinny kot
  4. Nazwano go najbrzydszym tygrysem świata. Kto go pokocha?
  5. Doberman złapał dziecko za pieluchę i wyrzucił za podwórko. Powód odbiera mowę
  6. Właściciele porzucili starszego psa. Tłumaczenia są porażające

Źródło: zrzutka.pl

Następny artykuł