Konik słucha muzyki
Źródło: screen z youtube/Ray Chen

Zagrał dla konia na skrzypcach. Reakcja zwierzaka bawi do łez

24 Lipca 2020

Konie i muzyka to idealne połączenie. Według Naomi Hartmann i Linda Greening z Wydziału Nauk o Koniach Uniwersytetu Hartpury w Wielkiej Brytanii zwierzęta, które słuchają klasycznej muzyki spędzają więcej czasu na jedzeniu i przeżuwaniu, a mniej na chodzeniu, staniu czy wydalaniu. Muzyka pozytywnie wpływa na ich zachowania, ale czy zwierzaki potrafią się do niej bawić? Jeden z muzyków dał specjalny popis swoich umiejętności dla koni. Konie doceniły jego starania.

Konie zostały zaproszone na specjalny występ muzyczny. Za rozrywkę odpowiadał Ray Chen, utalentowany muzyk, który gra na skrzypcach. Mężczyzna zazwyczaj gra dla ludzi, ale tym razem postanowił zagrać dla koni. Nie wiedział, jaka będzie reakcja zwierzaków. Czy konie docenią jego talent a może nawet nie będą chciały słuchać? Muzyk nagrał całe przedsięwzięcie a wideo umieścił w sieci. Filmik skradł serca internautów, gdzie od 2019 roku obejrzało go ponad 1,5 mln ludzi. Zobaczcie, dlaczego!

Ktoś porzucił fotel przy drodze w lesie. Kiedy kobieta podeszła bliżej, zamarłaKtoś porzucił fotel przy drodze w lesie. Kiedy kobieta podeszła bliżej, zamarłaCzytaj dalej

Muzyk zagrał dla koni

- Te konie mają lepszy rytm niż większość ludzi (włączając w to niektórych muzyków) - napisał pod wideo Ray Chen.

Konie nie przeszły obojętnie obok rozrywki. Jeden ze zwierzaków zaczął w charakterystyczny dla niego sposób poruszać głową w rytm muzyki, co bardzo spodobało się internautom. Konie doceniły występ, nawet na moment nie odeszły w drugą stronę. Według osób, które jeżdżą konno, kiedy zwierzaki słyszą spokojną muzykę, uspokajają się i odwrotnie, przy bardziej energicznej są bardziej żywe.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najgorsza wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda telewizji
2. Szczęśliwy finał dla jednej z suczek z Radys. Znalazła kochający dom, choć adopcja była wymagająca
3. Labrador czekał cały tydzień na pana przed szpitalem. Nie wiedział, że już nigdy nie wróci

Konie nie są jedynymi zwierzętami, które lubią muzykę

Nie tylko konie doceniają muzykę. Okazuje się, że słonie także potrafią docenić dobre brzmienie. Pewien muzyk, Paul Barton zagrał na pianinie Bacha właśnie dla niewidomego słonia. Zwierzę w spokoju stało i wsłuchiwało się w rytm muzyki. Wideona YouTubie obejrzano ponad 4,5 mln razy w 2 lata! Te liczby robią wielkie wrażenie!

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Byli przekonani, że uratowali szczeniaczki labradora. Kiedy lekarz powiedział im, co to za zwierzęta, zaparło im dech w piersiach
  3. Urodziło im się siwe dziecko. Myśleli, że jest chore. Okazało się wyjątkowe
  4. Kradli i sprzedawali psy na mięso. Spotkała ich surowa kara
  5. Nie widać końca historii z pumą Nubią. Porozumienie z zoo w Poznaniu zostało zerwane?
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Niepokojące wieści z południa Polski. Grał na weselu. Miał koronawirusa. Sytuacja jest poważna

Źródło: animalchannel.co

Następny artykuł