koń czarno biały
Źródło: pixabay.com/matthiasboeckel

PILNE: Koń zerwał się z uwięzi, został potrącony przez samochód. Tragiczny wypadek w Białce Tatrzańskiej

15 Lipca 2020

Koń pochodził z prywatnej stajni. Około godziny 14:30 we wtorek 14 lipca zwierzę zerwało się z uwięzi i wybiegło z posesji, na której przebywało. Wybiegło przez bramę na jezdnię i zamarło na widok nadjeżdżającego pojazdu. Kierowcy opla nie udało się wyhamować na czas.

Koń po wypadku został zbadany przez weterynarza. Przerażony próbował wstać jednak ze względu na złamania kończyn nie dawał rady się podnieść. Zwierzę odniosło bardzo poważne obrażenia, nie dało się go uratować. Lekarz musiał podjąć trudną decyzję o "uśpieniu" go. Policja wciąż bada okoliczności zdarzenia. Wydaje się jednak, że był to po prostu nieszczęśliwy wypadek.

Polscy youtuberzy podjechali pod Kościół dorożkami. Tak świętowali chrzciny córkiPolscy youtuberzy podjechali pod Kościół dorożkami. Tak świętowali chrzciny córkiCzytaj dalej

Koń wbiegł na drogę

Kierujący oplem mężczyzna jechał drogą krajową numer 49. Nagle z posesji przylegającej do drogi na jezdnię wybiegł koń. Kierowca nie miał żadnej szansy na wyminięcie go. Ciężkie zwierzę uderzyło w maskę samochodu i przetoczyło się po przedniej szybie. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Ucierpiała tylko jego twarz, zadrapana przez zbite szkło z szyby. Właściciela stajni nie było wtedy na posesji. Możliwe, że ktoś z jego rodziny próbował zaprząc zwierzę dowozu, jednak nie udało mu się to i spłoszony zwierzak zaczął uciekać.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez portal Polska Times wynika, że Koń woził turystów na Morskie Oko. Brak jednak wiadomości o tym, w jakich warunkach trzymano zwierzę, oraz czy zapewniano mu adekwatną opiekę oraz przestrzeń do wypoczynku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Dlaczego psy kopią łapkami po załatwianiu się? Prawdziwy powód może cię zaskoczyć
  3. Na kochający dom czekał 2461 dni. Wzruszająca adopcja psa ze schroniska
  4. Wskoczył do wody, aby ratować ważącego 180-kilogramów niedźwiedzia. Wszystko się nagrało
  5. Kobieta próbowała ugryźć ośmiornicę. Zwierzę przeszło do kontrataku
  6. Malutki szczeniak podbiegł do doga niemieckiego. Reakcja została nagrana

Źródło: Polska Times

Następny artykuł