Brązowa klacz z białą gwiazdą je trawę
Źródło: Źródło: Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

Koń został sprzedany do rzeźni. Czy uratowana Gera znajdzie kochający dom?

4 Czerwca 2020

Koń o imieniu Gera znalazła się w tragicznej sytuacji. Po śmierci ukochanego opiekuna, zajęła się nią żona zmarłego. Kobieta nie sprostała jednak zadaniu, zaczęła szukać kupca na klacz. W końcu stało się tak, że posunęła się do rozwiązania mrożącego krew w żyłach - sprzedała konia na rzeź.

Historia klaczy o imieniu Gera mogła skończyć się tragicznie. Koń został sprzedany przez swoją drugą właścicielkę handlarzowi zwierzętami rzeźnymi. Jak udało się uratować przez niechybną śmiercią konia? Dlaczego znowu został bez dachu nad głową?

Koń stracił właściciela, nowa opiekunka chciała oddać go na rzeź

Gera doświadczyła w swoim życiu na prawdę wiele. Kiedy miała 2,5 roku straciła swojego ukochanego właściciela, z którym stworzyła unikalną więź. Po jego śmierci, opiekę nad koniem przejęła żona zmarłego, jednak kobieta nie była w stanie poradzić sobie z zadaniem opieki nad czworonogiem. Przez długi czas szukała kupca na konia, jednak bez skutku. W końcu zdecydowała się na rozwiązanie, które było jednocześnie wyrokiem śmierci dla klaczy. Sprzedała ją handlarzowi zwierząt rzeźnych. Całe szczęście w porę o sprawie dowiedziała się Fundacja Viva!. Koń został wykupiony i przewieziony do fundacyjnej stajni. Okazało się, że zwierzak, mimo zaniedbanych kopyt, jest zdrowy i pełen wigoru. Koń biegał zaciekawiony po padoku i zaglądał w każde miejsce. Klacz znalazła też dom i kochających właścicieli, jednak spotkało ją kolejne nieszczęście...

Koń ma ognisty temperament. Jest nieco nieobliczalny i nie tylko chodzi, a wręcz galopuje, własnymi ścieżkami. Mimo, że nowi opiekunowie klaczy bardzo ją pokochali, podjęli dramatyczną decyzję o oddaniu zwierzęcia z powrotem do Fundacji. Gera ponownie szuka domu.

Gera szuka doświadczonego opiekuna, który zaakceptuje ją taką, jaka jest i nie będzie wymagał od niej pełnego posłuszeństwa. Bardzo dobrze dogaduje się z końmi, więc świetnie poradzi sobie jako koń przyjaciel i towarzysz - informuje Fundacja Viva! .

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chciał zobaczyć, czy husky obronią go przed niebezpieczeństwem. Zachowanie psów może zastanawiać 2. 2-letni chłopiec został pogryziony przez psa. Matka pokazała zdjęcie twarzy dziecka

Trzymamy kciuki za Gerę! Jeżeli jesteście zainteresowani adopcją tego konika, albo innego czworonoga, możecie się skontaktować z fundacją tutaj: www.ratujkonie.pl

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Gera znowu szuka domuGera znowu szuka domu
Źródło: Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

Koń ma temperamentKoń ma temperament
Źródło: Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna chorował na raka, cały czas towarzyszył mu pies. Gdy umarł, stała się niebywała rzecz
  2. Poprosili weterynarza o uśpienie agresywnej suczki. Kiedy lekarz zbadał psa, odkrył prawdę
  3. Owoce w diecie zwierząt. Czy psy mogą jeść banany?
  4. Kot rasowy i dachowiec. Jakiego mruczka lepiej wybrać?
  5. Swoim zachowaniem wzruszyła miliony osób na świecie. Kobieta pomogła bezdomnemu psu na ulicy, wszystko nagrano
  6. Kot urodził się z niezwykłym znamieniem. Mruczek wygląda jakby miał brata blźniaka

Następny artykuł