helikopter pogotowia ratunkowego
Źródło: facebook.com/EZG alarmowo

Koń zrzucił trenerkę z grzbietu. Spłoszone zwierzę stratowało ją. Tragiczny finał wypadku w polskiej stadninie

3 Sierpnia 2020

Koń, 13 letni ogier o imieniu Winer nigdy wcześniej nie wykazywał wobec nikogo jakichkolwiek oznak agresji. To było spokojne, dojrzałe zwierzę. Do tragicznych wydarzeń doszło 1 sierpnia w miejscowości Mariampol pod Zgierzem. Kobieta była doświadczoną instruktorką jazdy konnej. Nikt nie spodziewał się, że tak obyta ze zwierzętami osoba może zostać ofiarą wypadku z ich udziałem.

Koń był jednym z najstarszych zwierząt w stadninie. Zawsze był spokojny i nigdy nie dochodziło do żadnych incydentów z jego udziałem. 21-latka wsiadła na jego grzbiet, po czym straciła równowagę i zsunęła się z siodła. Spłoszone zwierzę stratowało kobietę. Stając na jej klatce piersiowej. Personel stadniny wraz z jej właścicielką od razu ruszyli jej na pomoc oraz wezwali karetkę pogotowia. Dyspozytor zdecydował się wysłać na miejsce helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gdy medycy dotarli na miejsce zdarzenia przystąpili do reanimacji instruktorki jazdy konnej.

Przy rzece usłyszały przeraźliwy pisk. Kiedy zobaczyły skąd dochodzi, zamarłyPrzy rzece usłyszały przeraźliwy pisk. Kiedy zobaczyły skąd dochodzi, zamarłyCzytaj dalej

Koń przebiegł po jej klatce piersiowej

Niestety lekarz stwierdził zgon kobiety. Mimo szybko udzielonej pomocy nie udało się jej uratować. Okoliczności tragicznego wypadku bada policja, której jak do tej pory udało się jedynie ustalić podstawowe fakty dotyczące jego przebiegu.

- W pewnej chwili straciła równowagę i spadła ze zwierzęcia, a następnie została przez niego uderzona kopytami w klatkę piersiową – mówi Robert Borowski ze zgierskiej policji w rozmowie z łódzkim radiem Eska.

Pracownicy stadniny nie kryją zdumienia wypadkiem. Do tej pory nie mogą zrozumieć jak doświadczona trenerka mogła spaść z konia, ani co spowodowało takie zachowanie zwierzęcia. Wszyscy są w szoku. Mimo młodego wieku Magdalena K. spędziła w siodle setki godzin, była instruktorką jazdy konnej i uwielbiała te zwierzęta. Jej przyjaciele podkreślają, że miała świetną rękę do tych zwierząt

DZISIAJ GRZEJE:1. Szczenięta bawiły się pod pudełkiem, nikt nie wiedział, co razem kombinują. Wszystko stało się jasne, kiedy zajrzano do środka
2. Dlaczego kot udaje chleb? Pozycja na bochenek mówi wiele o twoim mruczku

Znajomi kobiety nie kryją żalu po stracie

W poście na Facebooku jedna z jej przyjaciółek żegna się z nią po raz ostatni. Podkreśla, że Magdalena K. była pomocną, uczynną kobietą, która konie i jazdę na nich kochała nad życie. We wzruszających słowach opisuje ją oraz wyraża żal po stracie bliskiej jej osoby.

Magdalena to najlepsza osoba jaką kiedykolwiek poznałam. Nie mówiąc o tym jaką świetną byłaś trenerką i jak wiele cierpliwości miałaś do mnie. Byłaś niezawistna, pomocna, uczciwa, inteligentna, kreatywna. Zdawałaś sobie sprawę, że życie nie jest organizacją charytatywną. Na wszystko co w życiu udało Ci się osiągnąć zapracowałaś sobie sama. Nie muszę się żalić, że nie powiedziałam ci jak jak wielka jesteś w moich oczach, ponieważ nieustannie podziwiałam twoją osobowość i styl pracy z koniem. Byłaś i nadal będziesz moim autorytetem. Nie żałowałaś ani jednego dnia spędzonego na tym świecie. Gdybyś nawet mogła cofnąć czas to napewno i tak nie zrezygnowałabyś z jazdy konnej. Nie wystarczy nam wszystkim łez żeby wyduśić z siebie cały żal wiążący się z twoim odejściem. Będzie mi cię tak strasznie brakować. Żałuje, że nie było mi dane spędzić z tobą więcej czasu, a jednocześnie dziękuję, że uczestniczyłaś w moim życiu. Teraz każdy dzień bez Ciebie, będzie dniem dla Ciebie.

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle wybiegły na nich dwa duże psy. Zaciągnęły ich w krzaki, szybko zrozumieli, że zostało im niewiele czasu
  2. Bezdomny wszedł do restauracji i poprosił o jedzenie za 2 zł. Odpowiedź kasjera zaskoczyła wszystkich świadków
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. Nikt nie zauważył groźnego pożaru przed blokiem. Tragedii zapobiegł zając, niewiarygodne
  5. Tragedia na Mazurach, husky zginął 80 metrów od domu. Właściciele podejrzewają myśliwych
  6. Stało się, Szumowski zapowiedział poważne zmiany. Polaków czekają spore utrudnienia na wakacjach

Źródło:lódz.se.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł