Brązowy kucyk z białą gwiazdą na czole
Źródło: Inf.prasowe/Fundacja Viva!

Kucyk był głodzony i zaniedbany. Teraz szuka domu. Kto zaopiekuje się Apsikiem?

3 Czerwca 2020

Koń o imieniu Apsik przeżył prawdziwe piekło. Wolontariusze Fundacji Viva! odebrali go właścicielom, których zaniedbania doprowadziły do tego, że kucyk był w tragicznym stanie. Zwierzak szuka teraz kochającego domu i troskliwych opiekunów. Czy uda się znaleźć prawdziwą rodzinę dla Apsika?

Kiedy Apsik trafił pod skrzydła Fundacji Viva! był w bardzo złym stanie. Zagłodzony, ciepiący na ochwat, nie poddawany żadnej kontroli weterynaryjnej, mały kucyk bardzo cierpiał. Całe szczęście los się do niego uśmiechnął i czworonogiem zajęli się ludzie dobrej woli. Po wielu tygodniach spędzonych w lecznicy dla koni, Apsik jest gotowy do adopcji.

Zagłodzony, chory kucyk dostał nowe życie - teraz szuka domu

Pierwsze tygodnie po interwencji, Apsik był przerażony, zahukany i miał poważne problemy z chodzeniem.

- Gdy pierwszy raz zobaczyliśmy kucyka nie mógł się przemieszczać, był apatyczny i zestresowany - tak opisują stan zwierzaka pracownicy Fundacji. Całe szczęście, dzięki staraniom weterynarzy i wolontariuszy, kucyk odzyskał energię i mógł w końcu poczuć się bezpiecznie. Teraz Apsik szuka kochającego domu i odpowiedzialnych opiekunów, którzy mu zapewnią to, na co zasługuje - wszystko, co najlepsze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Uwolniono 77 psów i kotów. Laboratorium chciało skazać je na pewną śmierć 2. Uważacie, że psy są podobne do swoich właścicieli? Niektóre porównania są niewiarygodne

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Trzymamy kciuki za Apsika! Jeżeli jesteście zainteresowani adopcją tego konika, albo innego czworonoga, możecie się skontaktować z fundacją tutaj: www.ratujkonie.pl

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Czy Apsik trafi do kochającego domu?Czy Apsik trafi do kochającego domu?
Inf.prasowe/Fundacja Viva!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psychozabawa z kotem, która ujawnia ukrytą prawdę o sobie. Dzięki niej dowiesz się, jaki kierunek w życiu obrać
  2. Uwolniono 77 psów i kotów. Laboratorium chciało skazać je na pewną śmierć
  3. Mężczyzna wszedł do schroniska i pobił psy. Znamy szczegóły zatrważającego napadu
  4. Pożegnanie z ukochanym pupilem. Dlaczego zwierzęta odchodzą za Tęczowy Most?
  5. Dziewczynka siedziała obok owczarka niemieckiego. Nagle chwyciła kamień
  6. Owczarek nie opuścił chłopca w ciężkich chwilach. Zdjęcie ze szpitala wzrusza do łez

Następny artykuł